Grupfoni ve Sanalreyonum'u alan Markado Group, satın almalara devam ediyor

Grupfoni ve Sanalreyonum'u alan Markado Group, satın almalara devam ediyor

Markaların e-ticarette kendi satışlarını başlatmalarıyla birlikte sektöre adım konusunda ilgi azalmasına karşılık yeni oyuncular dahil oluyor. E-ticaret'e yeni adım atan markalardan biri de Grupfoni ve Sanalreyonum'u bünyesine dahil ederek başlangıç yapan Markado Group bu ay 3 markayı daha bünyesine katıyor.

Kadircan Erkıralp ve SGEK Holding  tarafından 2013’ün ilk yarısında başlayan Markado Group, markado.com e-ticaret sitesini Eylül ayında açmış. Temmuz ayında Sanalreyonum'u Ekim'deyse Grupfoni'yi bünyesine dahil etmişti.

Web sitelerinin her birinin ayrı ayrı şirketler halinde devam edeceğini belirten Kadircan Erkıralp, bunların kendi aralarında tedarik, pazarlama ve operasyonel sinerji oluşturduğunu belirtiyor. Markado Group’un e-ticaret sitesi markado.com, ilk adım atan kişiyi renkleriyle odak noktasının anlaşılması zor olsa da indirim ve outlet odağında geniş bir ürün seçeneği sunuyor. Sitenin üzerinde yer alan alanda yeni tasarımına baktığımızda göz karıştıran renklerin ve detaylar büyük ölçüde temizlenmiş görünüyor.

markado-ekran-goruntusu

Grupfoni'yi ve Sanalreyonum'u bünyesini kattığını belirttiğimiz Markado Group ile ilgili Kadircan Erkıralp bu ay 3 yeni şirketi de bünyelerine katacaklarını belirtiyor; Bogaztaksi.com, Teklifborsasi.com ve Coverzz.com. Bunların haricinde Markado Group'un bu ay içerisinde test yayına başlayacağını belirttiği Oorda.com adında yerel kampanya platformu ve pazarlama portalı da bulunuyor.

Kadircan Erkiralp grup olarak 2015 yılı sonunda 200 milyon TL’nin üzerinde bir ciroya ulaşmayı hedeflediklerine belirterek halihazırda 17 farklı yeni girişim ve devralma projesi üzerinde çalıştıklarını söylüyor. 2015 yılı sonunda beklentileriyse faal girişim sayısını 30’a çıkarmak.

Rakamlarla devam edersek Markado Group’un aylık toplam 2 milyon ziyaretçisi bulunuyor ve markado.com'un tekil ziyaretçisi ayda 600 bin civarında olduğu bizimle paylaşılan bilgiler arasında. Markado'nun ürünlerle ilgili rakamlarına baktığımızdaysa 1.200 markaya ve 120.000 ürünün satışta bulunduğu belirtiliyor.

Kısa zamanda birbirinden bağımsız ve farklı odakta web sitelerini bir araya getiren Markado Group'un ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceğini birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.