PayPal yenilenen logosu ve kurumsal kimliğiyle artık daha fazla mobil

PayPal yenilenen logosu ve kurumsal kimliğiyle artık daha fazla mobil

PayPal pazarlama faaliyetlerine hız veriyor. Şirketin bu çabasının resmi işareti de logosundaki değişim. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, yeni marka çalışması PayPal'un mobil taraftaki hızlı adaptasyonunu ve  gelecekteki yönüne işaret ediyor.

Eski logosunun online dünya için tasarlandığını belirten PayPal, yeni logosuyla artık mobile odaklandığını daha fazla vurgulamak istiyor. Geçtiğimiz yıl 58 yeni ürün piyasaya süren PayPal'un yeni logosunun aynı zamanda inovatif gücünü de açığa çıkarığı belirtiliyor.

Yeni, genç oyuncuların sektöre giriş yapmasıyla mobil ödemeler tarafında artan rekabet düşünüldüğünde PayPal'un neden böyle bir değişikliğe gittiği daha iyi anlaşılabilir.

PayPal'un yeni kurumsal kimliği, şirketin bugün Birleşik Krallık'ta başlayan ilk küresel reklam kampanyasına dahil edildi. Burada yayınlanmaya başlanan reklamlarda şirketin yeni kimliğinde öne çıkarmak istediği mesajları açıkça görmek de mümkün: fonskiyonellik, güvenlik ve kolaylık.

Şirketin açıklamasına göre, PayPal'un yeni kurumsal kimliği 4 ana vaat içeriyor:  Daha güçlü bir filigran -yani şirketin logosu- ve daha güçlü bir tipografi, PayPal'un iki P'sinden oluşan yeni bri monogram, daha canlı renkler ve dinamik bir grafik açısı. Online ve mobil için tek bir kurumsal kimlik yaklaşımıyla hazırlanan yeni logonun giyilebilir cihaz  ve küçük mobil cihazların ekranlarına uyum sağlayabilecek esneklikte olduğu belirtiliyolr.

Bugün Birleşik Krallık'ta başlayan yeni kurumsal kimliğe geçiş sürecine zamanla PayPal'un checkout, uygulamalar, PayPal Here cihazları, satış ve pazarlama materyalleri olmak üzere dünya çapında bütün ana uygulamalarının dahil edileceği belirtiliyor.

Açıklamada PayPal'un dünya çapında 148 milyonun üzerinde kullanıcı hesabına sahip olduğu bilgisi de yer alıyor.

PayPal yenilenen kurumsal kimliğiyle ilgili ilk reklamlara da İngiltere'de başlamış. Aşağıda bu yönde ilk PayPal reklamını izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.