Akıllı çorap Owlet, 1.85 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Akıllı çorap Owlet, 1.85 milyon dolar yatırım aldı

Bebekler için geliştirilmiş akıllı çoraplar Owlet, aralarında ff Venture Capital, Eniac Ventures, Azimuth Ventures, Life Sciences Angel Network ve Peak Ventures gibi yatırımcıların bulunduğu bir gruptan toplam 1.85 milyon dolarlık yatırım aldı.

Daha önce Webrazzi'de yer verdiğimiz bebekler için geliştirilen kablosuz akıllı çorap Owlet, çocukların sağlığını sadece ayaklarına takılan bir giyilebilir teknoloji ürünüyle ölçme konusunda yardımcı oluyor. Bebeklerin oksijen seviyesini, kalp ritmini, vücut sıcaklıklarını ölçebiliyor.

Owlet

Owlet'in mobil uygulaması üzerinden bebeğinizin kalp atışlarını, oksijen seviyesini, vücut sıcaklığı gibi verilerin yanı sıra, yatış pozisyonunu da takip edebiliyorsunuz.

Owlet CEO'su Kurt Workman, aldığı yatırımla ilgili olarak dünyayı değiştirecek bir ürüne sahip olduklarını aktarırken, her bebeğin sağlığının yakın gelecekte bu giyilebilir teknoloji ürünleriyle takip edileceği söyleniyor. Kısacası aldığı yatırımla birlikte oldukça yaygınlaşacak bir ürün olacağını tahmin ettiğim Owlet'e hem anne-baba adaylarının hem de hastanelerin büyük ilgi göstermesini bekliyorum.

Yıkanabilir ve su geçirmez bir ürün olan Owlet'in ilk teslimatını 2014 yılının yaz aylarında yapması bekleniyor. Şu anda mavi ve pembe olmak üzere iki renkte satılan Owlet'e ön siparişler de kabul ediliyor. Ürünün fiyatı ise 250 dolar olarak belirlenmiş.

Yorumlar (4)
  1. Eğer 1 defa alınıp çocuk buyuyene kadar bozulmayacaksa , hatta kardeşine bile sağlam kalacaksa 250 dolar iyi. Ama bikac ay sonra sorun çikarirsa , biraz gereksiz olur

  2. İnsana kelepçe takmak için benim bildiğim önce suç işlemesi gerekiyor.

    Bu bir yana, yakında insana çip takmak istediklerinde boşa çıkacak bir teknoloji. Webrazzi'nin bu projede gelecek görmesi de ayrı bir ironi.

    http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/138154.asp?0m=N11O

  3. görünen o ki artık insanlar akıllı değil eşyalar akıllı olacak:) bi de smart kelimesi zeki anlamında gelmiyomuydu?

    1. sorun şu, teknolohi bizi koleştirmek için mı yoksa işimizi kolaylaştırmak için mı yarıyor?