Online alışverişte en çok aranan cep telefonu modelleri

Online alışverişte en çok aranan cep telefonu modelleri

Her haftanın sonunda olduğu gibi yine haftanın grafiği yazı dizimizle karşınızdayız. Bildiğiniz gibi bu yazı dizisinde o hafta içinde Webrazzi PRO'ya eklenen ve en çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz grafiği, sizlerle paylaşıyoruz. Bu haftanın konusu ise Türkiye e-ticaret pazarında cep telefonu.

Webrazzi PRO'nun en çok öne çıkan özelliklerinden biri de kuşkusuz veri ortakları. Deloitte, Mobilike, akakce.bilgi, Nielsen, Gold.com.tr ve Kariyer.net gibi sektöründe lider firmaların aralarında bulunduğu veri ortaklarımız, Webrazzi PRO'ya çok büyük bir kısmı halka açık olarak bulunamayan veriler sağlıyorlar. Bu yazıda da akakce.bilgi (akakce.com'un veri sağlayan bir hizmeti) ve Gold.com.tr'den temin ettiğimiz cep telefonu kategorisiyle ilgili 2 önemli grafiği sizlerle paylaşıyoruz.

İlk olarak hemen aşağıda Gold.com.tr'de dönüşüm oranı (yani conversion rate) en yüksek olan ilk 10 cep telefonu modelini bulabilirsiniz. Verilerin 2014 yılının ilk çeyreğine ait olduğunu da ekleyelim.

Gold.com.tr'nin 2013'ün birinci çeyrek verilerinden derlediği listede ilk 10 modelin yarısının Samsung'a ait olduğunu görüyoruz. Birinci sırada General Mobile Discovery bulunuyor, Apple'ın iPhone'u ise dönüşüm oranı olarak kendine 9 ve 10. sıralarda yer bulabilmiş.

gold-cep-telefonu-eticaret

Türkiye'nin en çok kullanılan fiyat karşılaştırma platformlarından biri olan akakce.com'da, 2014 yılının Mart ayında en çok popüler olan cep telefonu marka ve modellerine ise aşağıdaki grafikten göz atabilirsiniz. akakce.com'un paylaştığına göre en popüler olan cep telefonu üreticileri şunlar: Apple, General Mobile, LG, Samsung ve Sony. Diğer yandan listede de General Mobile'ın 3 model ile temsil edildiğini görüyoruz.

akakce-cep-telefonu-eticaret

Webrazzi PRO'da e-ticaret, internet reklamcılığı, donanım, video, internet yatırımcılığı, mobil, arama ve internet ekonomisi gibi pek çok konuda 1000'in üzerinde grafik yer alıyor. Platform hakkında detaylı bilgi almak için pro.webrazzi.com adresini ziyaret edebilir, üye girişi yapmadan arama yapabilmek için sağ üstte yer alan arama kutusunu kullanabilirsiniz.

Webrazzi PRO ile ilgili her türlü görüş, öneri ve sorularınızı, [email protected] adresine bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.