İzmirli genç iş adamları EGİAD Melekleri Ağı'nı kurdu

İzmirli genç iş adamları EGİAD Melekleri Ağı'nı kurdu

İzmir'de hızla artan genç işsizliğin ve iyi yetişmiş gençlerin İzmir dışına göç etmesinin İzmir ekonomisi için büyük bir problem olarak gören Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD), bu problemi çözmek için bölgedeki köklü üniversitelerde yetişen gençlerin ve onların yenilikçi fikirlerini desteklemek amacıyla EGİAD olarak melek yatırımcılık kavramını gündemine almış.

Bugüne dek girişimcilikle ilgili etkinlikler etkinlikler düzenleyen, EGİAD; 2012 yılında bir girişim yarışması düzenleyerek, ilk 3'e giren projelere teşvik amaçlı ödüller vermiş. Şimdi ise EGİAD Melekleri Ağı'nın daha organize bir şekilde girişimleri desteklemesi ve melek yatırımlar yapması bekleniyor.

EGİAD'ın şu anda 600 üyesi bulunduğu bilgisini aldığımız EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Barçın, EGİAD üyelerinin bir araya geleyerek melek yatırımlar yapacağını aktardı. Henüz çok yeni olarak faaliyete başlayan EGİAD Melekleri Ağı, şimdilik egiadmelekleri.org adresinden aldığı proje başvurularını değerlendirecek.

egiad melekleri

EGİAD Melekleri Ağı'nın yatırım için herhangi bir bütçe aralığı yok ve pek çok alandan proje başvuruları kabul ediliyor. EGİAD'ın en büyük avantajı, farklı sektörlerde çalışan pek çok genç iş adamını bir araya getirmesi. Böylelikle başvuran girişimler ilgilenebilecek ve kendilerine mentorlük verebilecek EGİAD meleklerine yönlendiriliyor.

EGİAD Melekleri Ağı, melek yatırımcılık gibi kavramların İstanbul dışına çıkması adına önemli bir gelişme. Özellikle genç girişimcileri hedeflediğini düşündüğüm EGİAD Melekleri Ağı, İzmir'deki bazı üniversiteler ve onların bünyesinde çalışan teknoloji merkezleri ile iyi niyet protokolleri de imzalamış. Böylece üniversitede okuyan öğrenciler, girişimleri için melek yatırımcılara daha kolay ulaşabilecek.

EGİAD Melekleri Ağı'na projenizle başvurmak için buradan melek yatırım EGİAD Melekleri Ağı platformuna üye olabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.