Twitter'ın yeni tasarımına artık kendiniz geçebilirsiniz
Yenilikler

Twitter'ın yeni tasarımına artık kendiniz geçebilirsiniz

twitter-logoTwitter bir süre önce tasarımını baştan aşağı yenilemiş ve yeni hesap açanlardan başlayarak aşamalı olarak tüm hesapları yeni tasarıma taşıyacağını duyurmuştu. Firma bugün yaptığı duyuruyla artık tüm Twitter kullanıcılarının yeni tasarıma geçebileceğini bildirdi.

Yeni tasarıma geçmek isteyenlerin yapması gereken oldukça basit: Şu linkteki 'About' sayfasına gidin ve orada Get it now'ı tıklayıni o kadar! Sayfayı yadırgamayacaksınız, çünkü daha önce de söylediğimiz gibi bir hayli Facebook'u andırıyor. Eğer yeni tasarıma ısınamazsanız şimdi değil (not now) seçeneğinden geçişi erteleyebilirsiniz. Ama er ya da geç Twitter'ı yeni görünümüyle kabul etmemiz gerekecek gibi görünüyor.

Ancak eklemek gerekiyor ki bu değişiklik mobili kapsamıyor. Twitter mobil kullanıcıları uygulamayı alıştıkları görünümde kullanmaya devam edecekler. Bu birçokları için iyi haber olabilir. :)

Profile_emoore_landingpage2_1_0

 

Yorumlar (7)
 1. Klimacı Klimacı

  Güzelmiş sanki facebook gibi bişiler yapmaya çalışmışlar :) Eskiye göre güzel olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı.

 2. Aslında güzel ama bu tweetlerin bulunduğu kısım ayrı ayrı kutucuklarda olmasındansa eskisi gibi olsa daha iyi olur sırf bu yüzden ısınamıyorum

 3. Muhammet Safa Güner Muhammet Safa Güner

  her yönden sade,şık,güzel olduğunu belirtmek istiyorum. facebook gibi olduğunu düşünenler olabilir ama uzun bir çalışma maratonu sonucunda oldunu düşünmek lazım. belkide facebook zaman tüneli tasarımına geçmeden bu fikir twitter tasarımcıları tarafından hazırlandı.

 4. Gökçen Orhan Gökçen Orhan

  Twitter yeni arayüzüyle, tıkanma yaşadığı bir çok fonksiyonu hayat döndürüyor. Örneğin, favorilerin profilde oldukça görünür bir yerde olması, kullanıcı için favori tweet eklemeyi daha önemli hale getiriyor.

  Yani sosyal amplifikasyon sadece retweetlerle sınırlı kalmayacak artık.

  Fakat eski tasarımla arasında api farkları olduğundan unfollowers.com gibi servislerle düzgün çalışmıyor şu anda, duyurulur.

 5. Kamumedya Kamumedya

  Denemek lazım güzel bir görüntü olmuş. Kullanışlı olur inşallah.

 6. Kimyarena Kimyarena

  Gerçekten çok güzel olmuş.Tasarım biraz facebook a yakınlaşmış.Fakat tweetlerin bulunduğu kısım çok büyük kutucuk olmuş.Bence yeni değişiklikler yaparken orjinalliği bozmamak gerekir.

 7. Giriş çıkış sayfalarının haricinde ben bir fark hissetmedim :) Herzaman ki gibi amacını yerine getirmekte ;)