Facebook sağ sütundaki reklam alanlarını genişleterek reklam sayısını azaltıyor
Arama
Pazarlama

Facebook sağ sütundaki reklam alanlarını genişleterek reklam sayısını azaltıyor

facebook-for-businessGeçtiğimiz ay haber akışı tasarımını değiştireceğini açıklayan Facebook, geçen süre içerisinde kullanıcıları yeni tasarıma geçiş yapmaya devam ediyor. Kullanıcı odağını orta bölümde yer alan içeriğe odaklayan Facebook, sağ alanda yer alan reklam alanlarının boyutlarıyla ilgili değişikliğe gittiğini blogundan duyurdu.

Yeni değişiklikle sağ alanda, 100 x 71 pixel boyutunda görsel alana sahip reklamların görsel bölümünü büyüteceğini belirten Facebook, bu değişikliğin kullanıcıyla etkileşimi artıracağını belirtiyor.

Yeni reklam alanın görsel boyutuyla ile ilgili açıklama yapılmazken, bu ay içerisinde kısıtlı reklamverene açık olacağı ve ilerleyen süreçte tüm reklamverenlere açılacağı belirtilen noktalar arasında yer alıyor.

facebook-yeni-sag-alan-reklam
Uzun zamandır devrede olan sağ alan reklamlarının görselliğinin artması ve reklam sayısının azalması kullanıcıların dikkatini çekeceği için ilk reklamverenler beklentinin üstünde etkileşim sağlayabilir.

Facebook’ta bu konuda test aşamasında yeni reklam ölçüleriyle etkileşimin 3 katına çıktığını belirtiyor. Haber görsellerinin  ana akışta yer alan reklamlarla aynı  görsel oranına sahip olacağını da belirtelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
  1. Vedat dedi ki:

    Web siteleri için adsense yerine bir alternatif çıkarsalar çok güzel olurdu

  2. Nevzat dedi ki:

    Facebook üzerinden reklam verenler için kötü bir durum olmuş. Artık tıklama bası maliyetler daha çok arta bilir.

Bir Yorum Yazın