TripAdvisor'a göre dünyanın en popüler turizm adresi: İstanbul
Yenilikler

TripAdvisor'a göre dünyanın en popüler turizm adresi: İstanbul

6-TripAdvisor-Hotels-Flights-RestaurantsDünyanın en büyük seyahat sitelerinden TripAdvisor, geleneksel olarak yayımladığı  Travelers' Choice awards for Destinations'ın 2014 sonuçlarını duyurdu. Bu yıl altıncısı düzenlenen ödüllerde İstanbul dünyanın en popüler destinasyonu seçildi. İstanbul, geçtiğimiz yıla göre 11 sıra yükselerek listede birinci sıraya oturdu.

Listeleme  TripAdvisor'ın milyonlarca  kullanıcılarının seçimlerine göre yapılıyor. Ödül kazananlar, TripAdivsor üzerinden yapılan yorumların kalite ve sayısının yanında oteller, turistik çekim merkezleri ve restoranlarla ilgili reytingleri baz alan bir algoritmayla belirleniyor. En gözde 25 şehrin sıralandığı Travelers' Choice listesinde İstanbul'u sırasıyla Roma ve Londra takip ediyor. 

TripAdvisor listesinde Asya destinasyonları da yükselişleriyle dikkat çekiyor. En gözde 25 şehirden altısı Asya'da yer alıyor. Bunlardan Pekin, geçtiğimiz yıla göre 17 sıra yükselerek dünyanın en gözde 4'üncü destinasyonu olmuş.

Tam listeye aşağıda ulaşabilirsini.

Screen Shot 2014-04-09 at 14.06.15

Yorumlar (2)
  1. Oguz Furkan Kaytanci Oguz Furkan Kaytanci

    2 Senedir Almanyada calisiyorum, avrupada cok buyuk bir istanbul meraki var. 20-30 tane ulke gezmis insanlar gordukleri en guzel sehrin istanbul oldugunu soyluyor. Gercekten suanda en populer adreslerden bir tanesi.

  2. Mehmet Uzunca Mehmet Uzunca

    Tamamen amerikan sitelerinin reklamlarını yaparak türk internet sektörünü bitirdiniz. Türkiye'de aslanlar gibi neredekal.com diye site var, hangiotel.com diye site var. ve tripadvisor'u türkiye'de başarısız kıldılar. Ama sizler hala amerikan sitesi tanıtımı yapıyorsunuz.

    Türk internetine zarar veriyorsunuz. İnsanlara çaresizlik aşılıyorsunuz.