Tasarımını yenileyen Teknosa zengin içeriğiyle dikkat çekiyor

Tasarımını yenileyen Teknosa zengin içeriğiyle dikkat çekiyor

Teknosa yaklaşık 1 yıl önce başladığı tasarım yenileme çalışmalarını tamamlayarak sadeleştirilmiş ve içerik açısından zenginleştirilmiş yeni tasarıma geçti. Userspots tarafından yürütülen tasarım yenileme çalışması sonucunda yeni Teknosa.com kullanıcılara merhaba dedi.

Sayfalarda yapılan sadeleştirmeler ürünü ön plana çıkarırken, dikkat çeken nokta Teknosa'yı e-ticaret sitesinin ötesinde içerik sunan tasarımı oluyor.

Alışılmış teknoloji e-ticaret tasarımında yer alan son tüketicinin çoğu zaman anlamadığı teknik detay bölümü gizlenerek Ürün Videosu, Soru-Cevap'ın da aralarında bulunduğu içerikler eklenmiş.

teknosa-apple-ipad2

İçeriğin tasarımsal yansımasının yanında şirketin buradan beklentisini ortaya koyan bir insan kaynağı yatırımı da ortaya çıkmış. Sürekli kalacak bilgiler olan İnceleme ve Video bölümlerinin haricinde, Soru-Cevap bölümünü de oluşturan Teknosa, bu alan için özel ekip oluşturmuş. Ekibin kaç kişiden oluştuğunu ve ortalama soru cevaplama süresinin henüz Teknosa tarafından paylaşılmadığını da belirtmekte yarar var.

İçerik pazarlamasının her geçen gün artan önemini ve Türkiye'de eticaret sitelerinin de kullanıcı deneyimini artırmak için yapabileceği çok şey olduğunu bu örnekte daha net olarak görebiliyoruz. Yaratıcı ajanslardan ziyade kullanıcı deneyimini ön planda tutan şirketlerin dokunuşundan çıkan sonuçlar da kendini gösteriyor.

Userspots'un hazırladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz;

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.