MemlekettenGelsin.com'dan radikal tasarım değişikliği

MemlekettenGelsin.com'dan radikal tasarım değişikliği

Giderek hareketlenen yöresel gıda pazarında eski oyunculardan biri olan MemlekettenGelsin.com tasarımında radikal değişikliğe gitti. Yeni responsive tasarımıyla dikkat çeken MemlekettenGelsin, tasarımının haricinde e-ticaret alt yapısında da yenilenmeye giderek Magento'yu geçiş yapmış.

Yeni tasarımıyla e-ticaret sitesinden daha çok içerik sitesi görünümüne kavuşan MemlekettenGelsin görselliğiyle dikkat çekmesine karşılık, tüm listeleme işlemlerinin yukarıdan aşağı olması göze mola verecek bir nokta bırakmıyor. Memlekettengelsin.com CEO'su Yasin Darbaz gözün yukarıdan aşağı daha hızlı okuduğundan dolayı bu yönlü bir değişikliğe gidildiği olarak açıklıyor.  memlekettegelsin-ekran-goruntusu Üye olmadan alışveriş ve tek adımda alışveriş yapılabilme olanağı tanınan yeni sitede SEPETE AT butonunundan daha büyük Giriş Yap ve Kayıt Ol butonun olması ilerleyen süreçte kullanıcıların davranışlarıyla küçük dokunuşlarının gelebileceğinin işareti. Responsive tasarımla mobilde kullanım kolaylılığı sağlanmasına karşılık, sepetim sayfası dahil olmak üzere arama bölümüne geniş yer ayrılması kullanışlılığı azaltmış.

Memlekettegelsin.com'un tamamen yenilendiği bu radikal adımı bu pazardan beklentileri doğrultusunda yapılan önemli bir yatırım olarak görünüyor, siz yeni tasarımını nasıl buldunuz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.