MemlekettenGelsin.com'dan radikal tasarım değişikliği
E-Ticaret

MemlekettenGelsin.com'dan radikal tasarım değişikliği

Giderek hareketlenen yöresel gıda pazarında eski oyunculardan biri olan MemlekettenGelsin.com tasarımında radikal değişikliğe gitti. Yeni responsive tasarımıyla dikkat çeken MemlekettenGelsin, tasarımının haricinde e-ticaret alt yapısında da yenilenmeye giderek Magento'yu geçiş yapmış.

Yeni tasarımıyla e-ticaret sitesinden daha çok içerik sitesi görünümüne kavuşan MemlekettenGelsin görselliğiyle dikkat çekmesine karşılık, tüm listeleme işlemlerinin yukarıdan aşağı olması göze mola verecek bir nokta bırakmıyor. Memlekettengelsin.com CEO'su Yasin Darbaz gözün yukarıdan aşağı daha hızlı okuduğundan dolayı bu yönlü bir değişikliğe gidildiği olarak açıklıyor.  memlekettegelsin-ekran-goruntusu Üye olmadan alışveriş ve tek adımda alışveriş yapılabilme olanağı tanınan yeni sitede SEPETE AT butonunundan daha büyük Giriş Yap ve Kayıt Ol butonun olması ilerleyen süreçte kullanıcıların davranışlarıyla küçük dokunuşlarının gelebileceğinin işareti. Responsive tasarımla mobilde kullanım kolaylılığı sağlanmasına karşılık, sepetim sayfası dahil olmak üzere arama bölümüne geniş yer ayrılması kullanışlılığı azaltmış.

Memlekettegelsin.com'un tamamen yenilendiği bu radikal adımı bu pazardan beklentileri doğrultusunda yapılan önemli bir yatırım olarak görünüyor, siz yeni tasarımını nasıl buldunuz?

Yorumlar (17)
 1. Bir e-ticaret sitesinin logosu ancak bu kadar kötü olabilir, ancak bu kadar akılda kalıcı olmaz.

  Bu logoyla nasıl akılda kalmayı planlıyorlar acaba. Akılda kalmadan işlerini nasıl büyütmeyi planlıyorlar acaba.

  1. Paragraf gibi isim başka nasıl bir logo ile derli toplu kullanabilirsin ki. Ben başarılı buldum.

 2. Fatih Demirel Fatih Demirel

  Çok daha iyi olabilirdi. Henüz birçok hata mevcut.

 3. Sertaç Diler Sertaç Diler

  Arayüz tasarımı olarak gözü dolduruyor. Görsellik ön planda. Gereksiz css3 kullanımı var gibi geldi. Kullanıcı dostu bir e-ticaret platformu olduğunu düşünmüyorum. Fikir güzel fakat memleket insanına hitap ettiğini sanmıyorum. Biraz daha basit'e indirgenmiş olması kendi yararlarına olur ki, sonraki adımda muhtemelen basite indirgeyecekler.

 4. Lirikasko Lirikasko

  Tasarımı çok güzel olmuş ayrıca ürünlerin fiyatları da çok uygunmuş.

 5. Hakan Kurt Hakan Kurt

  Tasarım gayet güzel olmuş. Bu tarz cesur tasarımları hayata geçirmek güzel.

  2 küçük nokta gözüme çarptı:

  1- Ürün detayındaki « Tüm Kategoriler butonu yanlış yere yönleniyor.

  2-İndirimli Ürünler ve Organik Ürünler butonları hover imajları beyaz olmalıydı.

  Bol kazançlar

  1. Aynı şekilde yukarıdaki ufak hatalar (hover görselleri buton üzerine geldiğinde de beyaz yapılabilir mesela) giderildiğinde gayet güzel bir tasarım ortaya çıkmış diyebiliriz. Ben beğendim.

 6. Gayet başarılı olmuş. Bazı yerlerde çok cesur davranılmış, (sepete eklenin ufak olması vs..) ama genel olarak responsive olması da en büyük artısı. Olumsuz yorum yapanlara, 1 hafta sonraki rasyonel dataları alıp, bir hafta önceki ile AB yapıp "kapak" yapmasını tavsiye ediyorum Yasin'e :)

  sevgiler...

 7. Ibrahim Ibrahim

  Çok yakinen takip ettiğim sitelerden birisi gayet profesyonel ciddi bir tasarım olmuş allah hayırlı işler nasip etsin.

 8. Murathan Murathan

  Gerçekten harika olmuş. Bazı arkadaşlar e-ticaret mantığından bahsetmişler ama burası sıradan bir e-ticaret sitesi değil.

 9. Gökhan Çoker Gökhan Çoker

  Tasarımları güzel olmuş çok beğendim ama tüm tasarım maliyetini müşteriden hızlıca çıkarmak için fiyatlarsda uçmuş!

  1kg Koçak kare baklavayı buradan alırsanız 73,80TL + kargo.

  Koçak baklavanın kendi sitesinden alırsanız 55TL + kargo

  Ne yorum yapayım?

  1. Furkan Furkan

   Siteyi kapatsınlar satış yapmasınlar kâr etmesinler?

   1. Müşteri onların kar edip etmemesini düşünmez kendi cebini düşünür bu yüzden onlar müşteriyi düşünmeli zaten fiyatlar böyle giderse sonu dediğiniz gibi olacak

   2. Gökhan Çoker Gökhan Çoker

    Ticaret kar etmek için yapılır tabi Furkan bey ama öncelikle para mal alırken kazanılır.

    Yani benim verdiğim örnekte olduğu gibi; üreticinin son kullanıcı satış fiyatına siz %25 ekleyip, gelin benden alın demek çok iyi bir fikir değil.

    Bir kere yakalarsınız müşteriyi ama online alışveriş yapan adam da eskisi kadar tecrübesiz değil sizde taktir edersiniz.

    Burada tanıtımı gördüm, siteye gittim çok beğendim, en başta dediğim gibi pek güzel bir tasarım olmuş, hadi bir Gaziantep baklavası yiyelim diye tam sipariş verecekken dur bir bakayım diye ürün başlığını aratınca..

    "%25 farkı ne diye istiyor burası" diye sorunca cevap alamayacağım çünkü! Üretici zaten kendisi online satış yapıyor ve kargo hizmeti veriyor.

    Buradan aynı ürüne aynı koşullarda sahip olabilmek için %25 fazla para istenmesini maalesef kar etmesin mi cevabına bağlamak saflık olacaktır :)

    Demek istediğim eğer maliyetin kötü ise bu üründe, yani 55TL'ye satılan ürünü sen ancak 74TL'ye satabiliyor isen koyma sitene!

    Koyma çünkü kapına gelen müşteride fahiş fiyatla ürün satan yer imajı yarattın.

    Ama eğer bu ürün Gaziantep'de üretici tarafından 55TL satılır ama online sistem kurmuyoruz, kargo yapmıyoruz öyle kardeşim, bizim işimiz değil böyle satış der! memlekettengelsin de firma ile anlaşır araya olmayan bir hizmet getirir o zaman anlarım, bu aradaki fark hizmet bedelidir derim.

 10. Sadece baklavada değil arkadaşlar, benim kendi yöremde 6 TL'ye satıp kar elde ettiğim ürünü 16 TL'ye satıyorlar aslında kızmıyorum para böyle kazanılır :)

 11. Tasarımı çok beğendim fakat Logo konusunda aynı görüşe sahip değilim. Ürün detay sayfasında butonların rengi vs çok güzel. Yalnız ürün detay kısmında yer alan açıklama kısmının alanı iyileştirilmeli.

 12. Çok güzel olmuş tebrikler.