Akıllı ampul Philips hue, Türkiye'ye geliyor
Teknoloji

Akıllı ampul Philips hue, Türkiye'ye geliyor

Philips'in akıllı ev aydınlatma sistemi Philips hue, biraz gecikmeli de olsa Türkiye'de resmi olarak satılmaya başlandı. Apple satış noktalarında Nisan ayının ilk haftasından itibaren raflardaki yerini alacak hue'nun üç adet LED ampullu başlangıç paketi 629 TL'den satılacak.

Akıllı ev konsepti ortaya çıktığı andan itibaren ev aydınlatması anlamında ortaya çıkan en önemli ürünlerden birisi olan Philips hue, bir mobil uygulama aracılığıyla çalışıyor ve LED ışıklandırma yeteneğine sahip hue, bir ampulden çok daha fazlası. Kişiselleştirilebilir özelliği ile istediğiniz renge çevirebildiğiniz Philips hue, iOS veya Android uygulamaları üzerinden kontrol edilebiliyor.

Philips hue'nun özellikleri sadece renklendirilmesinden ibaret değil.  Dilerseniz Philips hue'nun ayarlarıyla oynayarak farklı anlarda farklı ışıklandırma modlarını seçebiliyorsunuz. Örneğin kitap okurken gözlerinizi yormayacak şekilde bir ışık ayarlayabilir veya o anki modunuza göre ışıkla oynayabilirsiniz.

Philips Tüketici Aydınlatma Ürünleri Pazarlama Müdürü Özge Süzen'in verdiği bilgilere göre Philips hue'da tam 60 milyon renk seçeneği bulunuyor. Bununla birlikte Philips hue, LED ışıklandırma kabiliyetine sahip olduğu için enerji tasarufu da sağlıyor.

Philips hue, aynı zamanda sosyal ağlardaki bildirimlerinizden veya gelen kutunuza düşen e-postalardan da haberdar edebiliyor. Yapılan IFTTT atamaları veya Philips hue için hazırlanmış üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla akıllı ampulünüzü daha etkin kullanabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Biz buna 629 tl veririz , sonra gelen misafirin çocuğu bi bakayım der düşürür kırar..

  O yüzden çok lüzumlu görmüyorum , ama gönül isterki şuan kullandığımız lambalar kadar yaygınlaşsın ve ucuzlasın.

  Çünkü güzel birşey

 2. Erturk Unal Erturk Unal

  apple store zorlu center'da zaten satılıyor.

 3. Webrazzici Webrazzici

  199$ 3'lü paket (alıcı dahil), 59$ tekli fiyatıyla geçen sene ABD pazarında satışa sunulmuştu. Şuan bu fiyatlar halen geçerli.

  Türkiye pazarına geç girip 629 lira gibi uçuk bir fiyat çekmeleri anlaşılır birşey değil. Kimse güncel döviz kurundan bahsetmesin. Yüksek karlılık beklentisi de bir yere kadar!

  Görünen o ki Amazon'dan tekli paketleri sipariş edip tecrübe edeceğiz.

  Ayrıca Philips Hue'ya alternatif kickstarter projesi olan LIFX var. Ancak o da global satışı olan bir ürün değil. Daha niş.

  Tüm bunlara nazaran geçtiğimiz haftalarda LG ve Samsung'un 37$'a smart light tanıtımları oldu. LG ve Samsung'un Türkiye ofisleri, Philips gibi yüksek kar beklentili strateji izleyip fiyatlarını o oranda belirlerse şayet, fiyatların yarı yarıya fark edeceğini söylemek haksızlık olmaz.