Facebook'ta içerik paylaşımına yeni tasarımla gelen görsel boyutlar [infografik]
Sosyal Medya

Facebook'ta içerik paylaşımına yeni tasarımla gelen görsel boyutlar [infografik]

Mart ayının başında Facebook'un haber akışı tasarımını değiştirdiğini sizinle paylaşmıştık. Facebook'un sadeleştirme hedefli yeni haber akışı tasarımının değişmesi içerik paylaşımı yapacakları yakından ilgilendiriyor.

Yeni tasarımla birlikte kullanıcının odağını haber akışında toplayan Facebook'ta paylaşılan içeriğin ilgili alana uyumlu olması, mesajın daha net ulaşmasını sağlayacaktır. Gain'in hazırladığı ve Facebook'un haber akışında yer alan görsellerin boyutlarını sıralayan infografik, içerik sunanlar için referans kaynağı olabilir.

Yeni tasarıma tüm kulllanıcıların daha geçmediğini ve Facebook'un resmi olarak şu an için açıkladığı ölçülerin bulunmadığını belirtmekte yarar görüyorum. İnfografiği aşağıda bulabilirsiniz;

facebook-yeni-gorsel-olculeri

 

Yorumlar (2)
  1. Mehmet Soydam Mehmet Soydam

    Facebook'un tasarım güncellemeleri konusundaki yavaşlığı beni benden alıyor. Geçen sene yeni tasarıma geçmek için direkt istek göndermiştim, hala gelmedi. Bu tasarımda bakalım ne zaman gelebilecek? Bunu biraz daha hızlandırsalar iyi olur gibi, en azından istekli kullanıcılar için.

  2. Halil Halil

    yeni tasarım için başvurdum ancak gerçekten berbat ötesi..Bilmiyorum belki sadece bana öyle geliyordur hiç beğenmedim sıkıntılı bi tasarım olmuş