Expedia, "modern yolcular mobil yolculardır" prensibiyle yeniden tasarlandı

Expedia,

Dünyanın en büyük online seyahat acentalarından Expedia yeni tasarımını bugün yayın aldı. Kurulduğu 2002 yılından bu yana, en belirgin tasarım değişimlerinden birini yapan Expedia'nın  çıkış noktası ise online seyahat sektöründe mobilin yükselişi.

Yeni ana sayfasını responsive olarak tasarlanan Expedia'nın basitleştirilen arayüzünde seyahat fotoğrafları ön plana çıkmış.

Expedia'nın kendi araştırmasına göre müşterilerin seyahat etmeden önce, web'de yaptıkları aramaların sayısı 48'e kadar çıkıyor. Expedia'nın yeni tasarımı da öncelikle arama deneyimini olabildiğince kolaylaştırmak ve odaklamak amacını taşıyor. Expedia'nın yeni sayfası kullanıcılardan aldıkları milyonlarca geri dönüşe hazırlanmış. 

expedia yeni sayfa

Expedia'nın yeniden tasarım çalışmaları geçtiğimiz yıl "modern yolcular mobil yolculardır" prensibiyle başlamış. Sitedeki en büyük değişimse, eskiden sol üst köşede yer alan arama kutusunun, sayfanın merkezine alınmış olması. Expedia, arama kutusunun 1,2 saniyede yani eskisine göre iki kat daha hızlı yüklendiğini iddia ediyor. Eski bekleme süresini hatırlıyorsanız, kısaldığını fark etmeniz mümkün.

Expedia'nın, 12 yıl aradan sonra gelen yeni tasarımının çıkış noktası mobilin yükselişi. PhoCusWright U.S. Mobile Travel Report Şubat 2013 araştırması mobil rezervasyon pazarının 2014 yılında 25.8 milyon dolar büyüklüğe ulaşacağını ön görüyor.

Yeni tasarım, eski aramaların ve fiyatların kaydedildiği "scratchpad" özelliğini de güçlendirmiş. Sayfa, Expedia'nın kullanıcılarının yaklaşık yüzde 20'si tarafından bir süredir test amaçlı kullanılıyordu.

Şu an sadece Amerika için açılan yeni tasarım, bu yılın sonuna doğru dünya genelinde kullanılmaya başlanacak. Ancak son zamanlarda birçoğumuzun aşina olduğu VPN uygulamalar sayesinde, ilgilenen okuyucularımız beklemeden sayfayı görebilir :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.