Sürükle-bırakla çalışan sosyal imleme uygulaması: Dragdis

Sürükle-bırakla çalışan sosyal imleme uygulaması: Dragdis

Bugün sizlere son dönemin öne çıkan verimlilik uygulamalarından birini tanıtacağız: Dragdis.

İnternet dünyasında modası ve kullanıcıların duyduğu ihtiyacın geçmeyeceği şeylerden biri de sosyal imleme uygulamaları. Örnek olarak; StumbleUpon, Reddit, Delicious, Diigo, Instapaper ve en popüler isim olan Pocket'ı sayabiliriz.

Yayın hayatına yaklaşık olarak 3 ay önce başlayan Vilnius/Litvanya merkezli girişim; Google Chrome, Firefox ve Safari eklentileriyle kendi oluşturduğunuz kategoriler altında web'de gezinirken gördüğünüz içerikleri kaydetmenizi sağlıyor. Servise Facebook, Twitter, Google giriş yapabiliyor ya da e-posta adresinizle üye olabiliyorsunuz.

Dragdis eklentisini kullandığınız tarayıcıya yükledikten sonra sağ tarafta açılan panelde kategori ve alt kategorilerinizi belirlemeniz mümkün. Sonrasındaysa dilediğiniz görsel, video ya da direkt olarak URL'i, sürükle-bırak yöntemiyle söz konusu panelde bulunan kategoriler altında kaydedebiliyorsunuz.

dragdis-poster

Dragdis'de içerikleri tag'lemeniz, not eklemeniz ve sosyal ağlarda paylaşabilmeniz adına içeriğe özel, herkese açık bir url adresine (https://dragdis.com/#/item/849296 gibi) sahip olmanız mümkün.

3 kurucu ortağın projesi tohum yatırımını aldı bile

Dragdis'in şu an için 5 kişilik bir ekibi bulunuyor ve girişim tohum yatırımını almış durumda. Yaklaşık olarak bir ay önce beta yayından çıkan ve dileyen herkesin üye olabileceği Dragdis'in 50 bine yakın kullanıcısı bulunuyor.

Daha profesyonel kullanım için Evernote, günümüzde fazlasıyla popüler olan Pocket ve tasarımcılara özel dikey bir ürün olan Inboard gibi rakipleri bulunan uygulamanın kullanımının oldukça kolay ve keyifli olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamanın şu an için en büyük eksiği ise import ve export özelliklerinin bulunmayışı.

Pocket veya Instapaper'dan -ben kısa bir süre önce Instapaper'da Pocket'a geçtim ve çok memnunum- sıkılan ya da yetersiz bulan okuyucularımızı, Dragdis'i denemeye davet ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.