Startup Weekend İstanbul'da gerçekleşen 9 proje sunumu
Girişim

Startup Weekend İstanbul'da gerçekleşen 9 proje sunumu

 • Geçtiğimiz hafta düzenlenen, Webrazzi olarak medya sponsoru olduğumuz Startup Weekend 150 konuğunun katılımıyla organize edildi.

istanbul-startup-weekendGeçtiğimiz hafta düzenlenen, Webrazzi olarak medya sponsoru olduğumuz Startup Weekend 150 konuğunun katılımıyla organize edildi.

Bu 150 kişiden 52'si bir projeye dahil olarak Pazar günü toplamda 9 ekip sunum yaptı. Yazının devamında sunum yapan isimleri ve kısaca projelerin kapsamını bulabilirsiniz.

Katılımcı ve dereceye giren ekiplerin çeşitli ödüller de kazandığı Startup Weekend'de Google ve Amazon gibi dev şirketler de destekleyici olarak yer aldılar.

startup-weekend-istanbul-2014

İşte sunum yapan 9 proje:

 • SpeaKing: SpeaKING, yeni bir yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırmaya çalışıyor. Uygulama üzerinde arkadaşlarınıza bazı ödevler verebilir ve arkadaşınız ödevi teslim ettiğinde skor verebilirsiniz.
 • Tarihi Çarşı: Geleneksel el sanatlarını desteklemek adına konunun ustalarıyla son kullanıcıları buluşturan bir platform.
 • Unitic: Uygulama, öğrenci kulüplerinin tüm etkinliklerini bir araya getiriyor.
 • Findthatbrand.co:  İnsanların arkadaşlarının giydikleri kıyafetlerin markalarını görebileceği ve yorum yapabileceği bir uygulama.
 • Dersalver: Öğrenci ve öğretmenleri online'da bir araya getirip offline'da buluşturmayı amaçlayan bir platform.
 • Start With Me Up: İnternet girişimcileri ve mentörlerinin iş planı üzerinde online olarak buluşabileceği ve projeyi yatırımcılara taşıyabileceği bir sosyal ağ.
 • Acceler8: İnternet girişimcilerinin iş planlarını tartışabileceği ve yatırımcılarla online olarak buluşabileceği bir platform.
 • Acil: Araba kazalarında kullanılmak üzere 'acil butonu' uygulaması.
 • Yakın Yemek: Ev yapımı yemekler için pazaryeri.
Yorumlar (5)
 1. Baran Öncel Baran Öncel

  Ülkemizin son durumu pek iç açıcı olmasa da halen internet girişmlerine yatırım yapacak yatırımcılarla internet girişimclerini buluşturan Start With Me Up ve Acceler8'i merakla bekliyorum.

  1. İlginize teşekküler şimdilik http://www.startwithmeup.com sitesine emailinize bırakırsanız en kısa zamanda bilgi vereceğiz..

   Teşekkürler..

 2. Bilal Baraz Bilal Baraz

  Harikulade, her ekibi ayrı ayrı tebrik ederim fakat "birilerini buluşturan platform" temasında fazla mı yoğunlaşılmış? İhtiyaç var mıydı? Daha inovatif fikirler daha umut verici olurdu. (Naçizane görüşümdür)

  Tüm ekiplere başarılar dilerim.

 3. Merhaba,

  Girişimcilik sinerjisi yaratmak , yeni girişimlerin kurulmasını sağlamak ve yeni başlayacak olanlara da destek olmak amaçlı girişimci sosyal ağı www.startwithmeup.com çok yakında açılacaktır. Şimdilik ön kayıt listesine üye olmanız yeterli..

  Yakında görüşmek üzere...

 4. Acceler8 Ekibi Acceler8 Ekibi

  Merhaba,

  Öncelikle tüm yorumlar ve ilginiz için Acceler8 Ekibi olarak teşekkür ederiz.

  Açıkçası 2 gün gibi kısa bir sürede çok fazla şey öğrendik ve tecrübe ettik. Buradan yine tüm SW mentörlerine ve neredeyse hiç uyumadan bizlere destek olan organizasyonu gerçekleştiren müthiş insanlara sonsuz teşekkürler.

  Yakın zamanda tecrübe ve öğrendiklerimiz ile pivot eden ve girişimciler için çok daha verimli olacağına inandığımız yeni acceler8.co ile karşınızda olacağız.

  Detaylar için bizi takip etmeyi unutmayın!

  @acceler8co - acceler8.co