Markaların Pi günü paylaşımları

Matematiğin ülkemizde çok sevilmemesinden dolayı değil ama konuya Pi ve Pi günü nedir ile başlamakta yarar var :) En basit ifadeyle dairenin çevresinin, çapa bölünmesiyle bulunan Pi sayısının 3,14159 olduğu kabul ediliyor. Bu sayı ABD ve Kanada'nın tarihi yazarken ayla başlamasıyla birleşince 3. ayın 14'ü Pi günü olarak kabul ediliyor.

Ne anlamsız günler var yorumlarına yol açsa da matematiğin farkındalılığının oluşması ve belki de sevdirilmesi açısından önemli bulduğum Pi gününde, ABD ve Kanada'daki markalarda bugüne özel içerikleriyle iletişimlerini sürdürdü. Markalara ilham veren Pi günü sosyal medya paylaşımlarıyla hem daha geniş bir kitleye ulaşmış olmakla kalmadı, markalara da etkileşim sağladı.

Özellikle General Electric Vine'da hazırladığı 6 saniyelik videoyla ilgi toplarken Starbucks, RedBull, Oreo ve Samsung güne özel paylaşımlarıyla dikkatleri çekti. Ülkemizden Pi günü farkındalılığı olmadığından mıdır siyasi gündemin yoğunluğundan mıdır bilinmez ama markaların güne özel paylaşımlarına denk gelmedim.

General Electric

RedBull

Samsung

Oreo

Bing

Starbucks

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.