Video

YouTube çöktü

YouTube'a erişim şu an için mümkün değil. Dün gece Twitter yaşadığı teknik problem yüzünden yaklaşık yarım saat servis verememişti. Bugün ise YouTube'un benzer bir problem yaşadığını söyleyebiliriz.

Siteye erişmeye çalışan kullanıcılar 500 hata koduyla belirtilen; internal server error hatasıyla karşılaşıyor.

Bu hafta küresel anlamda YouTube'a erişimde problem yaşansa da bu uzunlukta ilk defa yaşandı, yaşanılan problemle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. YouTube'un hata ekranını yazının devamında bulabilirsiniz.

Konuyla ilgili bilgilendirme oldukça güncellemelerle devam edeceğiz.

Güncelleme: YouTube kısa süreli kesintinin ardından, bazı kullanıcılarda tekrar erişelebilir hale geldi. Ancak sitelerin aktif durumları aktaran servisler halen servise ulaşımda problemi raporluyor.

Güncelleme 2:   Sitelerin aktif durumları aktaran servisler halen servisler YouTube erişimde problem raporlamayı durdular. YouTube'da yaşanılan çökmeyle ilgili grafiği yazının sonunda bulabilirsiniz. youtube-coktu Sitelerin durumuyla ilgili sürekli bilgi veren downrightnow.com'un ekran görüntüsüne aşağıda ulaşabilirsiniz.

Screen Shot 2014-03-14 at 00.51.33

Süreç;  Sitelerin durumuyla ilgili sürekli bilgi veren downrightnow.com'un son 6 saattıir kısa süren problemler bildirse de şu an için YouTube normal seyrine dönmüş görünüyor.

youtube-cokme-ve-duzelme

Yorumlar (8)
 1. Hüseyin Dönmez Hüseyin Dönmez

  Öyleyse bir müdahale var.

 2. Evren Ülgen Evren Ülgen

  Gün içinde sürekli Youtube'daydım ama bende bir problem olmadı.(Almanya için söylüyorum) başka ülkelerde problem oldumu bilemem.Twiter problemi tüm dünyada yaşanmıştı.

 3. Erkan Erkan

  Bu problem baglantı hızına göre gün içerisinde sürekli oluyor ama 1 2 kez f5 yapınca düzeliyor. Ben hiç kesinti yaşamadım. Araştırılmadan açılan bir post!

 4. Sık aldığım bir hata, global çapta olması rahatlatıcı aslında, tr için bi müdahale olmadığının göstergesi.

  not: zenmate kullandığımda hata almıyordum, haber içimi rahatlattı.

 5. Google Project Shield (saldırılarına karşı koyma teknolojisi) çöktü muhtemelen. :)

 6. Engin Eselioğlu Engin Eselioğlu

  problemin kaynağı nedir bilmiyorum, ama son 10 15 gündür ara ara bu aksamaları hem google hemde youtube için yaşıyorum, google anasayfaya erişilmiyor veya youtube açılmıyor.

 7. Yusuf Karagöl Yusuf Karagöl

  Bence YouTube mühendisleri çok dikkatli kişiler değiller. Otomatik oluşturulan embed kodunda bir günden fazla bir süre boyunca alakasız karakterler (kodun sonunda bir parantez) yayınlandı. Geri bildirimlerim sayesinde düzelttirdim. Basit görünse de hiç profesyonel olmayan bir durum. Benzer durumlar yüzünden farklı sonuçlar doğuyor olabilir.

 8. Mehmet Can Mehmet Can

  şunu söylemeliyimki sorun küresel değil,türkiyenin sunucularıyla ilgili.Aynı sorunu bende yaşadım am hotspot shield programı ile vpn mi usa yapınca site sorunsuz açıldı.Bana sorarsanız bişeyler çeviriyolar