Dijital İşler'de rakamları ve sahne arkasıyla Genç Turkcell'in 14 Kubat kampanyası var
Webrazzi TV

Dijital İşler'de rakamları ve sahne arkasıyla Genç Turkcell'in 14 Kubat kampanyası var

gnctrkcll-arka-sahneDijital İşler'de bu hafta Gnctrkcll'nin başarılı kampanyası 14 Kubat'ı konuştuk. Turkcell'den Bahar Uçanlar ve Melis Keşan'ın konuğumuz olduğu bu hafta, kampanyanın doğuşundan, dijital dünyada ulaştığı kişi sayısına kadar 14 Kubat kampanyasına dair soruları cevapladılar.

Dijitalde başarılı bir kampanyanın geleneksel medyada nasıl yer bulduğunu da konuştuğumuz bu hafta eğlenceli videonun sahne arkası çekimleriyle devam ediyor.

Dijital İşler’in diğer bölümlerini buradan izleyebilir, dijital kampanya ve çalışmalarınızı bizimle dijitalisler webrazzi.com adresi üzerinden paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)
 1. Bahar Hanım; bu kampanya organik diyerek yüzümde bir gülümseme oluşturdunuz.

  Türkiye'nin en büyük teknoloji şirketinin, ki sadece kendi sektöründe lider olan bir şirket değil, Türkiye'nin en büyük 2-3 şirketinden birinin tüm imkanları, artı bu şirketin maddi gücünü kullandınız. Türkiye'nin büyük reklam ve dijital ajansları ile çalıştınız. Çoğu şirketin reklam veremeyeceği büyük dijital şirketlere siz toplu şekilde reklam verdiniz. Üstüne ulusal kanallarda reklamınız oynadı. Bunu sizde söylüyorsunuz.

  Sadece bir sözlüğe verdiğiniz reklam ücreti kadar bütçe ile kampanya yürüten şirketler ölçeklemede sizden daha iyi başarıya ulaşıyorlar. Bu kampanyalar organik ama sizinki değil.

  Turkcell merkezde oturup bu kadar emek ve kaynak harcayıp 100 bin kişiye mi ulaşmayı hedefliyordunuz?

  Bu kadar maddi manevi güç ve emek harcanarak ulaştığınız rakamlar zaten olması gereken rakamlar. Turkcell için zaten minimum kabul edilebilir rakamların bu olması lazım. 3-5 bin dolarlık bütçe ile "neden milyonlara ulaşamadık" demek ne kadar saçma ise, Turkcell'in tüm imkanlarını kullanıp (ki dışardan birinin para vererek bile ulaşamayacağı imkanlardan bahsediyorum), akıl almaz rakamlarla reklam kampanyası yürütüp, 2-3 milyona ulaşıp çok büyük başarı demek ne kadar doğru? Hadi bakış açısı ne olursa olsun dediğinizi var sayıyorum, buna organik demek ne kadar doğru?

  Turkcell gibi bir şirket için standart olması gereken bu rakamların, başarıymış gibi gösterilmesi beni rahatsız etti. Evet başarılı bir kampanya lafımız yok ama zaten olması gereken bu değil mi?

  Bir Turkcell kullanıcısı olarak buda feedback olsun.