Elli bin üyeye ulaşan Fit&Color, Eylül'de fiziksel mağazalarını açıyor

Elli bin üyeye ulaşan Fit&Color, Eylül'de fiziksel mağazalarını açıyor

Yalnızca erkek modası üzerine odaklanmış bir online marka olan Fit&Color'ı sizlere daha önce tanıtmıştık. Ekim ayında Aslanoba Capital'den 1 milyon TL yatırım alan girişim, hatırlarsanız aynı zamanda Sina Afra'yı da hissedar olarak bünyesine katmıştı.

Bu yazıda ise geride bıraktığımız 5 ayın sonunda Fit&Color'ın ne gibi bir noktaya geldiğini aktarıp, girişime dair gelecek planlarından bahsedeceğiz.

İlk olarak rakamlardan başlamak gerekirse; site trafiğini her ay yaklaşık olarak yüzde 30 oranında arttıran Fit&Color, Ocak ayı'nı 150 bin ziyaretçi ve 50 bin üye rakamlarıyla kapatmış. Platform üzerinde kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ürün grubu tahmin edebileceğiniz gibi gömlek olurken siparişlerin yüzde 60'lık bir bölümü İstanbul, Ankara ve İzmir'den geliyormuş.

fitandcolor-ekran

Eylül'de Fit&Color Pop-up Shop'lar geliyor

Girişimin kurucu ortaklarından Hüsnü Kılınçoğlu ile konuştuğumuzda kendisinden yaz sonunda İstanbul'daki farklı noktalara Fit&Color Pop-up Shop açılacağını öğrendik. Böylelikle hem marka bilinirliğine katkı sağlanacak hem de kullanıcılar, internet üzerinden alışveriş yapmadan önce ürünleri yakından inceleyebilecek. Şirketin planı; 2014 yılı içinde İstanbul'da 4 adet Pop-up Shop açmak. Bu arada Pop-up Shop'ların, yurtdışındaki örneklerine benzer olarak, tamamen tanıtım amacıyla geçici bir süre için açılan ve stok bulundurmayan alanlar olduğunu da hatırlatalım.

Ayrıca Fit&Color; kısa bir süre önce üyelerinin arkadaşlarını Fit&Color'a davet etmesine, ve bu davetle beraber hali hazırdaki üyelerin arkadaşlarının ilk alışverişlerinde yüzde 20 indirim kazanmasına olanak sağlayan yeni bir özellik -davet modülü diyebiliriz- yayına aldı. Bu alışverişin sonunda arkadaşını platforma davet eden üye de söz konusu ilk alışverişin yüzde 20'sini hediye çeki olarak kazanıyor. Üyelerin arkadaşlarına Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar üzerinde ulaşması ya da Gmail ve Hotmail gibi e-posta hesaplarındaki rehberlerini kullanması mümkün.

Kılınçoğlu ayrıca şirket olarak bir diğer hedeflerinin Fit&Color markalı ürün çeşidini artırmak olduğunu da aktardı. Diğer yandan ilk tur yatırımında projeye Hasan Aslanoba ve Sina Afra gibi isimleri dahil eden Fit&Color, ikinci tur yatırım için de görüşmelere başlamış.

Webrazzi okuyucularına yüzde 30 indirim

İlkbahar/Yaz Koleksiyonu kapsamındaki ürünleri de kısa bir süre önce sergilemeye başlayan Fit&Color'dan alışveriş yapacaksanız Webrazzi okuyucularına özel olan 'webrazzi' kupon kodunu kullanabilirsiniz. Bu kodla birlikte, yalnızca Fit&Color markalı ürünleri kapsamak kaydıyla, iki gün (bugün ve yarın) için geçerli yüzde 30 değerinde bir indirime olabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.