TTNET, Türk Hava Yolları'nın internet servis sağlayıcısı ve marka ortağı oldu

 TTNET, Türk Hava Yolları'nın internet servis sağlayıcısı ve marka ortağı oldu

ttnet-thumbTTNET, Türkiye'nin en büyük havayolları şirketi Türk Hava Yolları (THY) ile kapsamlı bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla THY'nin uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip uçaklarının "TTNET Wi-Fi Fly" ile internete bağlanması hedefleniyor.

Anlaşma, THY uçuş içi Wi-Fi hizmetinin Nisan ayından itibaren  TTNET tarafından sağlanmasıyla birlikte, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeriyor.  Bunun karşılığında Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi Planet, TTNET’in reklam ve tanıtım içeriklerine de ev sahipliği yapacak.

İşbirliğinin, Türkiye'de 6 bine yakın Wi-Fi noktasından internet erişim hizmeti sunan TTNET’in yayılımı açısından önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz. TTNET bugün, İETT otobüsleri ve toplam 37 hava alanı gibi kamuya açık alanlarda da internet erişimi sağlıyor. 

BTK Kurul Başkanı Tayfun Acarer, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil,TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya

Yapılan basın açıklamasında TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, Wi-Fi servisinin katma değerli servisler içinde ayrı ve önemli bir yeri olduğunu vurguladı ve  Türk Hava Yolları uçaklarının hem internet servis sağlayıcısı hem de marka ortağı olduklarını belirtti.

Türk Hava Yolları'nın uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçağı bulunuyor. 2017 yılı sonunda bu sayının 62ye ulaşması bekleniyor. Uzun soluklu planlanan TTNET anlaşması, bu süreçte gelecek olan yeni filoyu da kapsayacak.

Konuyla ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, Küresel havacılık platformundaki etkin pozisyonunu faaliyete geçirdiği yenilikler ve bu bağlamda gerçekleştirdiği teşrikimesailerle pekiştiren Türk Hava Yolları, bugün, yine alanında etkin bir ortak ile yeni bir iş birliğine imza atıyor" dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.