Google mühendislerine göre bir soru: Yüksek kaliteli ses Wi-Fi üzerinden nasıl senkronize edilir?
Araçlar

Google mühendislerine göre bir soru: Yüksek kaliteli ses Wi-Fi üzerinden nasıl senkronize edilir?

Kablosuz müzik yayını, hele de farklı hoparlörlerden yapmaya çalışıyorsanız oldukça zor bir iş. İsterseniz Bluetooth ya da Apple'ın AirPlay'iyle deneyin, tınıların aslında kulak tırmaladığını mutlaka fark etmişsinizdir.

Kablosuz yayının ön görülemez oluşu nedeniyle senkron büyük sorundur. Şarkının bölümleri farklı hoparlörlerde, farklı zamanlarda çalınır…

Google'ın eski iki mühendisi tarafından geliştirilen Beep, tüm bu sorunları ortadan kaldıran bir aygıt. Üstelik tasarımdan da taviz vermiyor. Oldukça sade ve küçük görünen cihaz, aslında oldukça karmaşık bir sorunu çözümlüyor: "Yüksek kalitedeki sesi, Wi-Fi üzerinden nasıl yayınlar ve senkronize edersiniz?"

beep 2

iOS ve Android'den indirilen Beep'in kullanımı oldukça kolay. Cihazı hoparlörlerinize bağlıyor, Wi-Fi şirfenizi, Beep uygulamanıza girerek birkaç saniye içinde  kurulumu tamamlıyorsunuz. Uygulama sayesinde telefonunuzdan müziği değiştirebiliyor ya da sesini ayarlayabiliyorsunuz. Bluetooth'tan farklı olarak, Beep müziği doğrudan müzik servislerinden yayınlıyor. Bu nedenle evden çıkmanız ya da telefonunuzu kapatmanız durumunda müzik çalmaya devam ediyor. Şu anda yalnızca Pandora'yla çalışan aygıt yakın zamanda Spotify vb servisleri de kapsayacak.

Cihaz, müziğin farklı odalarda mükemmel bir şekilde senkronize olmasını sağlıyor ve oldukça şık görünüyor. Bakır renkli, küçük bir uzay istasyonu görüntüsündeki Beep hoparlörlerin üzerinde ya da yanında kesinlikle göze batmıyor. Ürünün fiyatı ise benzerlerine göre oldukça uygun. Beep, sadece 99 dolar.

Evinde kusursuz müzik zevkini yaşamak isteyenlerin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz Beep'i daha yakından tanımak için  firmanın hazırladığı videoyu da görmenizi öneririz:

Yorumlar (3)
  1. Bizim Türkiyede bozarlar bunu biri onu açar biri kapatır patlar yani bize gelmez birde şifre koymaları gerek

  2. Bizim millet istismar eder hemen bir kac Kayseri'li ürünü Çin'e gönderir en alt kalitesinden klon yaptirir 29.90 dan indirdikte satilir

  3. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Fiyatı 99 dolar iyi gibi görünüyor ama bundan bir tane almanız yetmiyor. Evdeki her sete bundan 1 tane takmanız lazım. Tek sisteme takacaksanız blutooth cihazlar 40 dolara. Bilgisayarınızı açtığınız an kablosuz olarak evdeki müzik sistemine bağlanıyor.