2013 hedeflerine ulaşan Fotografium.com baştan aşağı yenilendi

2013 hedeflerine ulaşan Fotografium.com baştan aşağı yenilendi

Geçtiğimiz yıl sizler için bir röportaj gerçekleştirdiğimiz ve fotoğraf dikeyinde bir e-ticaret sitesi olan Fotografium.com, yüzde 50 olarak belirledikleri büyüme hedeflerine ulaşarak 2014 yılına ile güzel bir giriş yapmış.

Geçtiğimiz yıl yenilendiklerini de duyurduğumuz Fotografium, bu sefer daha derinlemesine bir değişimle karşımıza çıkmış durumda. Fotografium.com'un kurucu ortaklarından Furkan Karaca'dan aldığımız bilgilere göre, Fotografium çok daha güçlü bir altyapı ile müşterilerine kolaylık sağlayacak şekilde hizmet veriyor.

Benim de yenilikle birlikte en çok dikkatimi çeken özellik, lens ve aksesuarlarda, uyumlu cihazların markaya göre listelenebiliyor olması. Böylece kullanıcı kendi makinesi için aradığı bir aksesuarı ararken hiç zaman kaybetmiyor.

Screen Shot 2014-02-16 at 17.19.13

İlginç çekilde tüm çalışanlarının aynı zamanda fotoğrafçı olduğu Fotografium, içerik anlamında da ciddi üretim gerçekleştiren bir merkez aslında. Gerek blogları, gerekse de Fotografium.tv üzerinden  fotoğrafçıları ve fotoğraf meraklılarını bilgilendirici içerikler paylaşarak, farklı ürünlerin tanıtımını gerçekleştirerek bir rehber rol üstleniyorlar.

Yatırım gelebilir mi?

2013 yılında çalışan sayılarını da yüzde 50 oranında artırarak, cirolarıyla paralel bir istihdam büyümesi gerçekleştiren Fotografium, cirosunu da 20 milyon TL'ye yaklaştırmış. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Furkan Karaca, 2014 yılının üçüncü çeyreği itibariyle, tüm altyapı ve pazarlama sistemlerini oturmuş olacaklarını belirtti. Daha önce çeşitli yatırım tekliflerini reddeden şirket, yaptığı yenilikler ve artırdığı ciro rakamlarıyla artık Fotografium'un yatırıma daha hazır hale gelmiş durumda olduğunu söylememiz mümkün.

Canon ve Nikon gibi markaların en büyük hacimli satış bayiilerinden biri olan Fotografium, 2014 yılı büyüme hedefini de en az yüzde 40 olarak koymuş. Aynasız makinelerin gün geçtikçe daha da yaygınlaşması, DSLR kameralara olan ilgilnin Türkiye'de giderek artması da fotoğraf dikeyindeki Fotografium ve benzeri rakiplerinin önemli bir diğer avantajı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.