Yerli f-ticaret girişimi: Shop & More

Geçtiğimiz yıl üzerine en çok konuştuğumuz konulardan birisi de sosyal ticaret ve f-ticaret (Facebook üzerinden e-ticaret) olmuştu.

İzmirli ajans Grafiket de bu alanda bir çalışmaya imza atarak, Shop & More adını verdiği bir f-ticaret altyapı hizmetini devreye soktu. Shop & More müşterileri, e-ticaret altyapılarını Facebook'a taşıyabiliyorlar.

Shop & More'un yönetim paneli üzerinden Facebook'ta mağaza kurabiliyor ve Facebook sayfaları aracılığıyla bir f-ticaret platformuna sahip olabiliyor.

Screen Shot 2014-02-16 at 18.34.52

Grafiket'in verdiği hizmet kapsamında, Shop & More için uyumlu olarak kurulan bir e-ticaret sitesinin aynı zamanda f-ticaret versiyonu da kurulabiliyor. Kısacası e-ticaret altyapısı için Shop & More seçildiğinde, e-ticaret sitesini ve Facebook'taki f-ticaret mağazasını bir kullanıcı aynı panel üzerinden yönetebiliyor, ürünlerin stok yönetimini ve güncellemesini aynı panelden yapabiliyor.

shop_and_more

Aynı zamanda bir ajans olarak hizmet veren Grafiket, müşterilerinin f-ticaret sitelerinin tasarımlarını da gerçekleştiriyor. F-ticaret altyapısı üzerinden kampanyalar da oluşturulabiliyor. Her ne kadar pek çok kişi sosyal ticaret ve f-ticaret konusunda umutsuzken, çok sayıda insanın Facebook'ta yer alıyor olması e-ticaretçiler için halen bir umut olarak gözüküyor. Fakat bu işi deneyip çekilen firmaları düşündüğümüzde,  f-ticaret konusu hala akıllarda soru işareti bırakıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.