Bir Fikrin mi Var'ın bu yılki kazananları belli oldu!

Bir Fikrin mi Var'ın bu yılki kazananları belli oldu!

birfikrinmivar-logoKasım ayında başlayacağını duyurduğumuz Bir Fikrin mi Var sezon finalini yaptı. Bir Fikrin Mi Var'da yarışma boyunca toplamda 2 milyon lira tutarındaki fon girişimcilere dağıtılmasının yanı sıra sezonun birincisi "Modüller Akıllı Şebeke Platformu” oldu.

KOSGEB her hafta iki girişimciye kazandırdığı 30 bin liralık destekler sunarken finalde 400 bin liralık bir desteği “Akıllı Modüler Şebeke Platformu” girişimine sundu.

Akıllı Modüller Şebeke Platformu KOSGEB haricinde Aktif Bank'tan da fon aldı. Aktif Bank finalde 1 milyon liralık fonu Akıllı Modüller Şebeke Platformu, Store Flow arasında paylaşıldı.

birfikrinmivar-sezon7

Büyük ödülü alan Akıllı Modüler Şebeke Platformu'na ve Store Flow'a biraz daha yakından göz atacak olursak platform su, doğalgaz faturalarını azaltmayı hedefliyor. Elektrik, su, doğalgaz tüketimlerini ve enerji üretimlerini binayla ilgili parametreleri birleştirerek veri analizleri sunuyor. Store Flow'sa mağaza ve müşteriler ile ilgili sunduğu kapsamlı analiz ve raporlarla mağazalardaki verimliliği analiz ediyor.

Webrazzi olarak medya sponsoru olduğumuz etkinlikte finale 10 proje katılıkren 3'ü ödül aldı. Akıllı Modüller Şebeke Platformu, Store Flow'un haricinde Keyfine projesi Arzum da kendi kategorisinde 3 bin liralık ödülü kazandı.

Tüm finalistler Desktech tarafından 1 yıllık ofis ve sekreterlik hizmetine de sahip oldular. Bu ödüllerin haricinde İnventram ARGE Kategorisine başvurmuş başarılı fikirlerin kendi bünyelerinde değerlendirip hayata geçirilmesi konusunda destek sunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.