2 Milyon TL ödül dağıtacak olan bir FİKRİN mi VAR bugün başlıyor

2 Milyon TL ödül dağıtacak olan bir FİKRİN mi VAR bugün başlıyor

6 yıldır televizyon ekranlarında olan girişimcilik yarışması bir FİKRİN mi VAR? yeni sezonuna 16 Kasım Cumartesi yani bugün başlıyor. Webrazzi olarak medya sponsoru olduğumuz etkinlikte 2 milyon TL ödül girişimcilere dağıtılacak.

Programın jürileri arasında birFİKRİNmiVAR programının yapımcısı ve aynı zamanda LabX‘in kurucusu Fuat Sami ile birlikte TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, Koleksiyon markasının yaratıcısı Faruk Malhan 14 hafta boyunca girişimcilerin projelerini değerlendirecekler. Her hafta 1 konuk jüri daha ağırlanacak olan yarışmada Demet Sabancı, Ali Ağaoğlu, Murat Kolbaşı, Gülden Yılmaz, Leyla Alaton, Tahsin Öztiryakiler, Önder Halisdemir gibi önemli isimlerde katılım gösterecekler.

7. sezonuna SkyTurk360 televizyonunda merhaba diyecek birFİKRİNmiVAR'da bu yıl sponsorların haricinde  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB tarafından destekleniyor. Yeditepe Üniversitesi'nin bu senede ev sahipliğini yapacağı program'da girişimciler hayallerine daha da yaklaşacak.

2007'den itibaren devam eden Bir FİKRİN mi VAR? dan başarıya ulaşmış teknogirişimler de bulunuyor. Bunlardan birisi de 2011'de kurulan Antropi.  İTÜ yazılım mühendisi Abdullah Erdoğan tarafından kurulan yazılım Antopi gelişmekte olan ülkelerde akıllı tahta yazılımları üretiyor. Vestel’in ürettiği ve yerli piyasanın yanında bölgeye ihraç edeceği tüm akıllı tahtalarda Antropi yazılımı kullanıldığını da belirtelim.

Bu akşam saat: 21:00'da ekranlara gelecek program ile ilgilenenler detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.