Alibaba.com Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat Webrazzi ofisinde Türkiye hedeflerini paylaşıyor
Webrazzi TV

Alibaba.com Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat Webrazzi ofisinde Türkiye hedeflerini paylaşıyor

Alibaba

Yahoo'nun 2005 yılında yüzde 40'ını 1 milyar dolara alıp 2012'de yüzde 16'sını 7,6 milyar dolara sattığı Çinli internet devi Alibaba.com. Yahoo'nun satışıyla aslında 7 yılda büyümesinide gözler önüne sermiş oluyor Alibaba.com

Büyümesini devam ettiren Alibaba.com'un Türkiye Ülke Müdürü Cüneyt Erpolat Webrazzi ofisinde konuğumuz.

Türkiye hedeflerini paylaşacak olan Cüneyt Erpolat'a sorularınızı Twitter üzerinden @webrazzi 'yi mentionlayarak sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. turkish.alibaba.com biri şu siteye girip herhangi bir ürüne tıklasın. muhtemelen otomatik çeviri olayını yapmışlar. ama gülmekten kendimi alamadım. sevgili ülke müdürü, kendine not: çeviriyi türkiye vatandaşlarının anlamasına yardımcı olacak şekilde yapılacak.

 2. Sohpet çok güzel ve faydalı da, Arda bey şu 'Canlı Yayındayız' cümlesini biraz daha az kullansanız harika olacak :) isterseniz bi sayın kaç kez kullandığınızı.

 3. Çağrı Özpideciler Çağrı Özpideciler

  alibaba.com ile tanışmam 2002 yıllarına gider. O zaman Turkticaret.net Murat beyler bu firma ile birşeyler yapmak istiyordu. Bizde bir kobi olarak Alibaba.com'dan epey faydalandık o dönemde. Hatta 2010 yılında makedonyalı müşterimiz bizi alibaba üzerinden bulmuştu.(hala devam ediyor ilişkimiz.)

  Türkiye de nedense B2C işler parlatıyor fakat B2B tarafta bir çok fırsat hala hazırda var.

  Derkenar;

  Arda bey

  Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki ticaretin merkezinde mal ve hizmet üretimi vardır. Al ve sat değil. Türkiye ithalatçı zihniyeti ile cari açığı körüklüyor. Temsilci firma bile bir müddet sonra üretici firmanın ülke müdürü olarak çalışan durumunda kalır. Üret(e)meyen bir toplum bağımsız kalmaz! Yerel marka demek aynı zamanda üretim ve daha güçlü anlamı ile bağımsızlık demektir!

 4. çok güzel , tebrikler. bir sorum var. günlerdir deniyorum; türkiye alibaba deyince çıkan telefondan kimseye ulaşamıyorum.