Android'de 900 bin indirilmeye ulaşan Mushboom'un iOS versiyonu yayınlandı

Android'de 900 bin indirilmeye ulaşan Mushboom'un iOS versiyonu yayınlandı

mushboom-logoGeçtiğimiz Kasım ayında Doğa Girişim tarafından tohum yatırımıyla desteklenen yerli oyun stüdyosu Gulyabani Games, ilk olarak Android platformunda yayınladıkları oyunlarını Mushboom'u  iOS platformundaki kullanıcıların da beğenisine sundular.

Mushboom'un ilk yayınlandığı platform olan Android platformunda indirilme ve geri dönüşüm olarak oldukça yüksek sayılara ulaştığını söyleyebiliriz. İlk olarak Ocak ayının başında android platformunda yayınlanan Mushboom, yayınlanmasının üstünden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra android platformunda 900 bin indirilme sayısına ulaşmış.

Bununla birlikte ekip geçtiğimiz günlerde oyunu iOS platformunda yayına alarak aynı hızlı büyümeyi bu platformda da sürdürmek istediklerini aktardılar.

screen568x568 screen568x568-2

Mushboom oyununun içeriğinden ve senaryosundan hatırlatmak adına bahsetmemiz gerekirse iş yaşamından sıkılan kahramanımız ofisten bir anda adeta kaçıyor  ve o andan itibaren kahramanımızın kontrolü bize geçiyor. Yolumuzun üstündeki engelleri aşarak ve mantarları toplayarak güç topladığımız oyunda bizi engellemeye çalışan birçok düşmanımız var.

Gulyabani Games ekibinden ve hedeflerinden yine kısaca bahsetmemiz gerekirse; Anıl Ayaz ve Reşat Dilbaz’ın kurucu ortak olarak 2 kişilik çekirdek bir kadrodan oluşuyor. Ekip mobil oyuncular için ‘casual’ oyunlar yaratarak oyunculara bir kere denedikten sonra tekrar oynama hissi verecek farklı ve özgün oyunlar yaratmayı hedefliyorlar.

Mushboom oyununda da dünya ünlü yerli oyun geliştiricimiz Mevlüt Dinç'in oğlu Necati Dinç de oyun geliştirme sürecinde ekibe destek verdiğini hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.