Selfie üzerine bir araştırma ve ipuçları

Selfie üzerine bir araştırma ve ipuçları

Oxford sözlüğünde çoktan yerini almış, reklamlara konu olmuş bir kelime, bir akım: Selfie. Öyleki Instagram'da me etiketiyle  87 milyon'un üzerinde fotoğrafla küresel anlamda en çok kullanılan 3. etiket.

Ön kameranın akıllı telefonlarda yer almasıyla başlayan akım en küçüğünden, ABD başkanı Barack Obama'ya kadar herkesin ilgi noktası. Her akımın olduğu gibi sevenleri olduğu kadar nefret edenleri de çok Selfie fotoğrafların.

Ünlülerin Selfie fotoğraflarının her gün gazetelerde bir tık daha sağlamak için galeri olarak sunulması bir yana, Selfie üzerine araştırmalardan biriyle birlikte Selfie sevenler için ipuçlarını PicMonkey paylaştı. 

Ankete göre 55-64 yaş aralığındaki katılımcıların yüzde 24'ü zaman zaman Selfi fotoğraf çekiyor bu durum 65 yaş üstündeyse yüzde 14. Hiç şaşırtmayan sonuçsa milenyum çocuklarından geliyor; yüzde 78'i zaman zaman Selfie fotoğraf çekiyor. Her gün kendi fotoğrafını çeken Selfie'siz yapamayan milenyum çocuklarının oranıysa yüzde 10 olarak belirtilmiş.

Selfie fotoğraf çekip yayınlayan yetişkinlerin 4'te 1'i paylaştıktan sonra pişman olmaları bir yana, Selfie fotoğraf çekenlerin yüzde 80'i fotoğrafları herkesin erişimine açıyorlar. Selfie fotoğraf çekenlerin en çok sevdikleri ünlüyse Miley Cyrus ardından takip edilenlerse Kim Kardashian ve Lady Gaga.

miley-cyrus-selfie

Selfie sevenler için ipuçları

Araştırmanın haricinde PicMonkey, Selfie sevenler için ipuçları da yayınlamış;

  • Kendininizi tanıtmak için değil  ifade etmek için kullanın.
  • Ciddi olmayın gülümseyin.
  • Mükemmel görünmeye çalışmayın doğal olun
  • Yüzünüzü merkeze almaya uğraşmayın, gölge selfieler ve benim bakış açımdan selfieler daha az tepki topluyor ve eğlenceli.golge-selfie
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.