Google Glass ile spor deneyimi

Sizlerle çok kısa bir süre önce Google Glass ile oyun deneyiminin nasıl olacağına dair bir haberi paylaşmıştık. Google, Glass'ın sınırlarını belirlemeye çalışırken sadece kendisi değil farklı yazılım geliştiricilere de iş düşüyor.

Ukrayna merkezli olan ve uluslararası şekilde faaliyet gösteren yazılım geliştirme firması Eleks de, Google Glass ile spor deneyiminin nasıl olacağına dair özenli bir web sitesi hazırlamış.

glass.eleks.com adresinden ulaşılabilen web sitesinde, Google Glass deneyimini web üzerinden de olsa tadabiliyorsunuz ve Glass'la spor yapmanın nasıl değişeceğini de hissedebiliyorsunuz.

Hazırlanan web sitesinin en önemli özelliği, web tarayıcınızdan bilgisayarınızın mikrofonunu kullanmak için izin istemesi ve aynı Google Glass'a verebileceğiniz gibi komutlar iletebiliyor olmanız. Böylece "OK Glass" ile başlayan komutları vererek web sitesi içerisinde gezebiliyorsunuz.

Google Glass ne zaman hayatımıza bu kadar yerleşir ve spor yaşantımıza adapte olabilir bilinmez ancak bir gün giyilebilir teknoloji olarak pek çoğumuzun bu gözlüklerden kullanmaya başlayacağı aşikar. Hemen alttaki video da Eleks'in hazırladığı Google Glass ile spor deneyimi videosunu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.