Hummingbird VC ve üç melek yatırımcıdan Gram Games'e 600 bin dolar yatırım

Hummingbird VC ve üç melek yatırımcıdan Gram Games'e 600 bin dolar yatırım

Ekim 2012'de kurulan Gram Games'e Hummingbird Ventures ve üç melek yatırımcı 600 bin dolar yatırım yaptı. Gram Games, mobil oyun odağındaki girişim ekibiyle ve üst seviyedeki oyuncuları hedeflemesiyle dikkat çekiyor.

J.P.Morgan'da çalışma hayatına başlayan Alpay Koraltürk, MIT'de hem lisansı hem de yüksek lisansı bitiren Kaan Karamancı ve Mehmet Ecevit tarafından kurulan girişim, geçtiğimiz bahar hem Hummingbird Ventures'dan hem de fon yönetim ekibine dahil Barend van den Barende, Pamir Gelenbe ve Fırat İleri'den melek yatırım alarak yola çıkıyorlar. 

Melek yatırımla birlikte grafikleriyle dikkat çeken girişim, ilk MMO oyunu olan Railroad Gangs'i Ağustos ayında teste açmış. Test sırasında pozitif sonuç alındığını belirten girişim tekrar bir yatırım alıp ekibi genişletme ve oyunu dünya çapında pazarlama için A tur yatırımı görüşmeye başlamış. railroadgangs

Gram Games'in bu hafta gerçekleşen A tur yatırımında ise Hummingbird Ventures'in önderliğinde ABD'li melek yatırımcılar Fabrice Grinda ve Jose Marin'le birlikte Gittigidiyor.com kurucularından Tunç Yalgın yer alıyor. Daha önce MUBI'ye de yatırım yapan Jose Marin'in Türk girişimcilere ikinci yatırımını yapmış olduğunu da paylaşalım.

Aldığı 600 bin dolar yatırımla Railroad Gangs'i yurt dışına pazarlayacak olan Gram Games'in güzel haberlerini ilerleyen süreçte sizinle paylaşacağımızı umut ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.