ING Bank yeni dönem bankacılığa kullanıcı deneyimiyle başladı

ING Bank yeni dönem bankacılığa kullanıcı deneyimiyle başladı

web smart 12013 yılı ING Bank'ın Türkiye'de rotasını yeni dönem bankacılığı'na çevirdiği bir yıl oldu. Bunun sonucu olarak Hollanda merkezli banka alternatif kanallara ve özellikle mobile odaklandı. Bir süredir internet şubesinde kullanıcı deneyimini geliştirecek yeni bir tasarım üzerinde çalışan ING Bank, Türkiye web ve mobil şubelerini baştan uca yenilemiş.

S.M.A.R.T kod adı verilen ING Bank sanal şubeleri, ekran boyutuna duyarlı yani responsive olarak tasarlanmış. Masaüstü bilgisayarlar, Android veya iOS işletim sistemin kullanan tablet ve akıllı telefonlara uyumlu arayüz oldukça yalın ve kullanımı kolay bir hale getirilmiş. ING'nin internet şubesine eklediği yeniliklerden biri de kullanıcının Facebook arkadaşına para transferi yapılabilmesi.

IMG_0129IMG_0130IMG_0131

ING Türkiye'de daha önce Facebook üzerinden yapılan para transferi uygulamalarına farklı bir alternatif sunuyor. ING Bank internet şubesinde para transferi yapılırken, uygulama, gönderinin yapılacağı kişi seçilirken cep telefonu veya Facebook arkadaşı olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu noktada kullanıcı Facebook’a bağlanıp, arkadaş listesindeki seçilen kişiye doğrudan mesaj olarak para transfer kodu gönderebiliyor ve gönderilen para alıcı tarafından referans numarası ile ATM’lerden çekilebiliyor.

ING Türkiye, basit ve güvenli bir kullanıcı deneyimi hedeflediği projenin tasarımı için Londra merkezli Poke tasarımcılarından destek almış. Medyasoft tarafından geliştirilen önyüzlerin kullanıcı deneyimi ise Türkiye'den Userspots tarafından ölçülmüş. Lansman öncesinde ING Bank çalışanları tarafından da test edilen uygulama alınan geri dönüşler değerlendirilerek geliştirilmiş ve 2013 yılında tamamlanmış.

Dünya çapında trend haline gelen yenilikçi bankacılık uygulamalarında Türkiye'de öncü olmayı hedefleyen ING'nin yeni sanal şubesi kullanıcı deneyimini en tepeye yerleştirmesiyle dikkat çekiyor. Uygulamaya asıl notunu ise kullanıcılar verecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.