Apple TV aksesuardan ana ürün kategorisine terfi etti

Apple TV aksesuardan ana ürün kategorisine terfi etti

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Hediye sezonları Apple'ın her biri birer arzu nesnesi olan ürünlerinin satışlarını belirgin bir biçimde artırdığı zamanlar. Apple Store ana ekranını günceleyen Apple, Amerika'da 'Love is in the Air' ve  Türkiye'de de 'Aşk Hafifletir' sloganlarıyla iPad'i ön plana çıkarıyor. Ancak Apple Store'da asıl dikkat çekici gelişme Apple TV tarafında.

Apple CEO'su Tim Cook, şirketin 2014 ilk çeyrek finansal sonuçlarını duyurduğu gün, bu yıl yeni kategorilerde yeni ürünler sunacaklarının da haberini vermişti. Bunun üzerinden çok zaman geçmeden şirketin Apple Store açılış sayfasında Apple TV'yi yeniden konumlandırması dikkat çekti.

appletv-aksesuar

Şimdiye kadar aksesuarlar kategorisi altında görünen Apple TV artık, Apple Store'un iPhone, iPad ve Mac gibi gözde ürünlerinin yanında sergileniyor. Şirketin Apple TV'yi ana ürünlere dahil etmesi, Apple TV'nin yeni ürünlerin beklendiği kategorilerden biri olduğunu sinyalini veriyor.

Mağaza içinde terfi eden Apple TV'nin artık kendine ait bir sekmesi var. Bu sekmede Apple TV'ye özel aksesuarlar öne çıkıyor ve teknik destek gibi araçlara erişilebiliyor.

Apple TV ile ilgili şu günlerde çok sayıda söylenti dolaşıyor. Örneğin iLounge Mart ayından önce Apple TV'nin oyunları doğrudan desteklemek üzere güncelleneceğini iddia ediyor. Buna göre güncellemeyle birlikte oyunlar başka bir iOS cihazında ihtiyaç duyulmadan, doğrudan Apple TV'ye indirilebilecek.

Bu son gelişme Apple TV'nin bu yıl çok konuşulan Apple ürünlerinden biri olacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.