Armut.com'a Hummingbird Ventures'tan yatırım geldi

Armut.com'a Hummingbird Ventures'tan yatırım geldi

Hizmet sektörü için bir pazaryeri niteliğindeki girişim Armut.com'a Hummingbird Ventures'ın yatırım yaptığını öğrendik.

2011'de Başak Taşpınar Değim tarafından kurulan Armut.com, bu alandaki boşluğu farkederek pazara erken giriş yapmıştı. Hummingbird Ventures'ün yaptığı yatırım miktarı açıklanmazken, girişimin aldığı yatırımı ekibini genişletmekte kullanacağı bilgisi paylaşıldı.

Şimdiye kadar oldukça sessiz ilerleyen Armut.com, aldığı yatırımla beraber hizmet kalitesini artırarak kulaktan kulağa yayılmaya devam etmeye çalışacak. 

armut-com-ekran-goruntusu

Armut.com'un nasıl çalıştığına kısaca yer verecek olursak, kullanıcı ihtiyacını açıkladığı bir ilanı siteye ücretsiz olarak ekliyor. Sonrasında bu hizmeti sunan kişi veya şirketler yapılacak iş için tekliflerini veriyor. Kullanıcı gelen teklifler arasından fiyat, tecrübe ve performans gibi kriterlere de bakarak hizmet vereni değerlendirerek istediğini kişiyle veya kurumla çalışıyor. Hizmet sonrasında ise hizmet veren için iyi veya kötü yorumunu yine Armut.com üzerinden verebiliyor.

Yirmi binden fazla profesyoneli bünyesinde toplamayı başarmış olan Armut.com, hizmet bedeline bağlı olarak yüzde 1 ile yüzde 10 arasında değişen komisyonlarla çalışıyor. Bu komisyonu hizmet veren taraftan alan şirket, 2013 yılında toplam 248 milyon TL değerinde hizmet alım talebini tekliflerle buluşturmuş. Ancak kabul edilen teklif sayısı ile ilgili bilgi paylaşılmıyor.

ArmutcomHBV Armut.com ve Hummingbird Ventures anlaşma masasından bir fotoğraf

Armut.com kurucusu Başak Taşpınar Değim, yatırım sürecini ve neden Hummingbird ile ortak olduklarını şöyle anlatıyor.

Hizmet teklif pazarı modelimiz ilk bakışta dünyada başka sitelere benziyor olsa da, arka planda tamamen kendimize özgü ve dünyada benzeri olmayan bir iş modeli ve teknoloji oluşturduk. Bu sayede değeri 1.000 TL’nin altındaki taleplerinizde artık saatler değil dakikalar içerisinde ilk teklifinizi ulaştırıyoruz. 

Bu nedenlerden dolayı artık yatırım alma zamanının geldiğine karar verdik. Yaptığımız  yatırımcı görüşmeleri sırasında ülkemizde yatırımcıların sayı ve kalite olarak artmakta olduğunu görmek bizi çok memnun etti. Bu ilk yatırımımızda Hummingbird ile bir ortaklık kurmayı tercih ettik, çünkü görüştüğümüz yatırım sermayesi şirketleri içerisinde bize en çok katkı sağlayacağını hissettiğimiz ve bize karşı en girişimci dostu yaklaşımı olan ekip onlardı.

Türk internet kullanıcısının alışık olduğu pazaryeri/ilan modeliyle hizmet sektörünü buluşturan Armut.com, pazarda yatırım almış rakipleri karşısında Hummingbird'den aldığı destekle daha güçlü şekilde mücadele edecek. Umarız iki taraf için de başarılı bir ortaklık olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.