Reputation.com kurucusu Michael Fertik ile PRISM'i konuştuk
Webrazzi TV

Reputation.com kurucusu Michael Fertik ile PRISM'i konuştuk

michael-fertik-reputationHaziran ayında  ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (National Security Agency, NSA) Google, Facebook gibi teknoloji devlerinin bilgilerini de tek bir kaynakta topladığı iddialarını sizinle paylaşmıştık.

Online itibar yönetim servisi olan Reputation.com'un kurucu Michael Fertik DLD'14'te PRISM ve gizlilik odağında yaptığı konuşmanın ardından Webrazzi TV'ye konuşarak girişimiyle birlikte Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu.

Fertik, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın PRISM'le kendi vatandaşlarının dışında ki insanları takip ettiğini belirtiyor. Kendi kurduğu girişimi ön planda tutan Fertik online itibar yönetiminin önemine dikkat çekiyor. Konuşmasında belirttiği önemli konulardan birisi kişinin demoktratik olarak görüşünü internette belirtmesine karşın bir başka kişininde o görüşe internetten ulaşabileceğini paylaşıyor. Gizlilik ve online itibar yönetiminin özellikle küçük veya büyük şirketler için önemli olduğunu belirtirken Türkiye'nin büyüyen ekonomisine dikkat çekiyor.

Yorumlar (2)
  1. Merhaba,

    Röportaj videolarınıza Türkçe altyazı desteği ekleyebilirseniz, çok memnun olurum. Eminim ki benim gibi bir çok kişi de bu durumdan çok memnun kalacaktır.

    Bu konuda bilgi verebilirseniz memnun oluruz.

    Teşekkürler.

  2. Metin Metin

    Bu yeni dönemde alt yazı desteği gelir demiştik ama malesef yine yanıldık. Hiç değilse Türkçe alt yazı yerine İngilizce alt yazı desteği olsun. Adamların konuştuklarını anlamıyoruz ama okuduğumuzu anlıyoruz en azından.