Telefon faturanızın yüzde 10'u bağışlansa operatörünüzü değiştirir miydiniz?

Telefon faturanızın yüzde 10'u bağışlansa operatörünüzü değiştirir miydiniz?

Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, dün attığı bir tweet ile DLD'deki sunumunda önemli bir yenilik duyuracağını açıklamıştı. Bugünki sunumunda Wales, Wikipedia'nın durumundan ve hedeflerinden bahsettikten sonra 1 milyar dolarlık bağış yapmak istediğini söyledi. :)

Sözlerine böyle bir parası olmadığıyla devam eden Wales, ansiklopedi de yazamayacağını ancak bunu bir şekilde başardığını söyleyerek yeni hedefinin de ulaşılmaz olmadığı düşündüğünü aktardı.

Halihazırda İngiltere'de çalışan The People's Operatör ismindeki mobil operatörün eş başkanı olduğunu açıklayan Jimmy Wales, bu operatörün telefon faturanızdaki kârının yüzde 10'unu bağış kampanyalarına aktardığını paylaştı. Yani telefon faturanıza ekstra bir ücret eklenmeden düzenli olarak dünyaynın bir bölgesine maddi yardım edebileceksiniz.

Güncelleme: Jimmy Wales'in oturumunun tamamını yazının sonunda izleyebilirsiniz.

jimmy-wales-peoplesoperator

The People's Operator'un dünyada yer edinmesini ve çok farklı ülkelerde yerleşmesine destek olacağını belirten Wales, kullanıcıların sahip olacağı bağış motivasyonunun televizyon reklamlarından çok daha etkili olacağını iddia etti.

Dünya üzerinde 3.5 milyardan fazla mobil hattın olduğunu paylaşan Wales, ortalama olarak bu kullanıcıların ayda 13 dolar ödediğini Amerika'da ise bu rakamın 50 dolar civarında olduğunu aktardı. Birkaç yıl içerisinde amacına ulaşacağını düşünen Wales'e göre 14 ay önce açılan mobil operatörün dünyaya yayıldıkça bağışların katlanarak artacak.

Reklamlara para harcamak yerine viral yayılımın çok daha hızlı olacağını düşünen Wales, mobil pazarda böyle bir farklılıkla birlikte diğer şirketlerin de bağışlara ağırlık vereceğini varsayıyor olmalı. Kullanıcıların faturalarından aktarılacak olan yüzde 10'u istedikleri kuruluşa bağışlanabileceğini belirten Wales, planından oldukça emin görünüyor.

The People's Operatör'un Jimmy Wales ile birlikte ne kadar başaılı olacağını hep beraber göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.