Yapı Kredi'den mobil uygulama geliştirme yarışması: Fikrimobil
Etkinlikler

Yapı Kredi'den mobil uygulama geliştirme yarışması: Fikrimobil

Yapı Kredi'nin üniversite öğrencileri için düzenlediği mobil uygulama geliştirme yarışması Fikrimobil'e başvuru süreci başladı. İlk üçe giren projelerin para ödülü kazanacağı yarışmada ayrıca en beğenilen uygulamaya Yapı Kredi özel ödülü verilecek.

Ana hedefin üniversite öğrencileri ile iletişim kurmak ve öğrencilerin finans sektörü ile yakınlaşmalarını sağlamak olan yarışmanın başvuru tarihleri 6 Ocak - 17 Şubat arası.

Üniversite öğrencilerinin mobil teknoloji altyapıları ile gerçekleştirecekleri yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak ve sonucunda bir prototip üretebilmelerine olanak sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada birinci olan projeye 15.ooo TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 5.000 TL para ödüllerinin yanında en beğenilen projeye Yapı Kredi özel ödülü verilecek.  

Screen Shot 2014-01-10 at 15.17.04

6 Ocak - 14 Şubat tarihleri arasında başvuruların alınacağı yarışmada bireysel veya takım olarak öğrenciler başvurularını yapabilecekler. Başvuru sürecinin ardından bireysel veya ekip olarak katılanlar  proje planlarını hazırlayacaklar ve uygulama geliştirme sürecine başlayacaklar.

17 Şubat'ta sona erecek başvuruların ardından gelen projeler için ön değerlendirme süreci başlayacak ve bu süreçte fikir komitesi tarafından gelen fikirler: Kullanılabilirlik, Fonksiyonellik, Pazarlama Değeri, Yaratıcılık, Uygulanabilirlik, Verimliliğe Katkısı başlıkları altında değerlendirilecek.

3 Mart tarihinde ilan edilecek ön elemeyi geçen yarı finalistler Yapı Kredi Bankacılık Üssün’e davet edilecek ve kurum tanıtılarak mentorluk desteğinin ardından (Fikir sahipleri mentorlar ile 2 haftada bir olmak üzere yüz yüze gelerek çalışabilecekler) sektörün önde gelen isimleri tarafından oluşturulan jüri finale kalan projeleri belirleyerek ardından seçilen projelere belirlenen ödüller verilecek.

Yapı Kredi bankasının düzenlediği Fikrimobil yarışması hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Yarışmanın web sitesinde bulunan hakkında kısmındaki maddeler arasındaki şu bölüme dikkat etmek gerekli;

  Yarışmaya katıldığım uygulamanın fikri hakları ne olacaktır?

  Katılımcılar, yarışmaya başvuru sürecinde imzalayacakları beyanname ile yarışma için hazırlanan projelerin, yarışma esnasında çekilen katılımcı fotoğraflarının ve/veya katılımcılar tarafından Yapı Kredi'ye verilen/verilecek fotoğrafların kullanım hakkını Yapı Kredi'ye devreder. Tüm Katılımcılar; bahse konu beyanname ile; projelerinin yayımlanmasına da onay verirler. Bundan başka, yarışma katılımcıları Yapı Kredi'ye katılımcının mevcut fotoğraf materyallerini (katılımcının yarışmada çekilen fotoğrafları ve/veya katılımcı tarafından yarışma için Yapı Kredi'ye verilen fotoğraflar) sınırsız bir sureyle ve medyada yayımlanmak üzere bedelsiz biçimde kullanma ve yayımlama yetkisi tanıyacaklardır. Yapı Kredi, katılım koşullarının doğru olmadığı durumlarda katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar. Jürinin kararı nihaidir.

 2. Mustafa Mustafa

  önce kendi mobil bankacılık uygulamasını düzeltsinler.

  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

   Katılıyorum. Android ve web'de akıllı rehbere eklediğiniz fatura ödemesini çoğu zaman bulamıyorum.

   Çok kötülemek istemiyorumAncak

   Yarışma yerine workshop'lu etkinlik olsa iyi olurdu. Yurtdışı ve Türkiyeden uzman geliştiriciler eşliğince 1 haftalık bir program sonrasın da değerlendirme sembolik ödül veya seçilen projele riçin uzun vadeli fon + kredi olmalıydı.

   Ayrıca üniversite öğrencileri ile kısıtlamaları da itici.

   Yani bunlardan şimdi bize ne isteyen istediği gibi yapsın diyebilirsiniz ancak bu kadar sermayesi olan bir çok grup var. Neredeyse hiç biri bu kadar etkinliklere fon ayırmıyor. O yüzden bu alana logo yarışması tadında bakılması üzücü.

   1. Bu yarışma vesilesi ile başarılı yazılımcılarla çalışabilirler belkide bunu planlamışlardır

 3. Alican Hazir Alican Hazir

  Bir Mobil Uygulama Yaklaşık 50.000 tl den başlıyor bu gibi sektörler için en ucuzu buda bunlarda gitmiş 5.000 ile 15.000 fiyat koymuşlar. Amacları Bedavaya Proje Cizdirmek işte.

 4. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Pardon ama bu adamlar neyin kafasini yasiyor?

  "Üniversiteler arası mobil uygulama geliştirme yarışması başlıyor. iOS, Android, Windows 8 için en yaratıcı uygulama fikrini sen bul.

  Projeni geliştir, büyük ödülü kap!"

  Slogana bak cay demle! Arkadas fikri bulayim yazilimi gelistireyim sonra butun haklarini size verip 15 bin TL gibi kocaman(?) bir odule tamam diyeyim oyle mi? Kusura bakmayin ama son zamanlarda girisimcilige destek(?) adi altinda buyuk firmalar holdingler bilgi/emek hirsizligindan baska birsey dusunmez oldular. Herkes girisimciye destek veriyor. 30Bin TL destek ile %30 hisse istiyor. Bunlar bir adim ileri gidip butun proje bizimdir haci diyor!

  Yok bu memleket olmaz. Kimse kusura bakmasin olmaz..

 5. Yasin Aktimur Yasin Aktimur

  Ben vereyim 25 bin lira kapatsınlar yarışmayı 15 bin liralık büyük ödül nedir ya ?

 6. Temel Temel

  Yapı Kredi gibi bir bankaya hiç yakışmadı. Yarışma şartlarında açık ve net bir şekilde projeye katılan tüm uygulamaların yapı krediye devredileceği yazıyor. Fikir çalmanın legal yolu bu olsa gerek. Allah o şirketi yöneten tüm yöneticilere akıl fikir versin.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri