Taksi çağırma pazarı hareketleniyor yeni oyuncu: TaxiBUL

Taksi çağırma pazarı hareketleniyor yeni oyuncu: TaxiBUL

BiTaksi'yle hareketlenen İstanbul'da taksi pazarı yeni oyuncuların da dahil olmasıyla daha da hareketlenecek gibi görünüyor. TaxiBeat'in Türkiye pazarını incelediğini daha önce sizlerle paylaşmıştık, geçen süre içerisinde pazara ülkemizden TaxiBUL adında yerli bir girişim dahil oldu .

Sloganı “En çabuk, en kolay” olan TaxiBUL, kullanıcıya dışarıda taksi bekletmeden, çevrede bulunan taksileri tek dokunuşla çağrılmasına olanak tanıyor. Yapılan yolculuklar sonucunda  taksi bilgilerinin kaydedilmesi özelliğiyle de güvenli yolculuk yapma imkanı veriliyor. TaxiBUL uygulamasını tüm kullanıcılar ve taksiciler için şu an ücretsiz hizmet veriyor. Şehir içinde güvenli ve şeffaf bir ulaşım yolunu açan taksi çağırma uygulamaları şu ana kadar kullanıcılarına taksinin şoför, araç, durak ve plaka bilgilerini sağlamanın haricinde taksinin geliş süresi ve mesafesini harita üzerinden takip etmeyi olanaklı kılarak yolda, dışarıda taksi beklemenin önüne geçiyor. Özellikle büyük şehirlerde zaman karşı yarışanlara önemli bir yardımcı oluyor.

taxibul-ekran-goruntus

Haritada yerin bulunmasıyla başlayan uygulama en yakın taksiyi haritada göstererek çağırıyor. Taksicinin kişisel bilgileriyle birlikte araç plakası, durağı, ve aldığı değerlendirme ekranda görünüyor. Kullanıcı seyahati bittikten sonra sürücüyü değerlendirerek notlandırıyor ve geçmişe yönelik tüm yolculuklarını görebiliyor.

Daha önce D-Smart, Turkcell Superonline ve Huaweii'de farklı görevlerde bulunan Mert Küçüközkan ve Clockwork'un kurucusu olan Serkan Arı'nın kurucu ortağı olduğu girişim, şu an için çekirdek bir kadrodan oluşuyor. Mert'le yaptığım görüşmede alan adını 2008'de aldığını belirterek uzun zamandır aklında olan projenin şimdi gerçekleştiğini paylaştı. İstanbul odağında başladıklarını ve kademeli olarak büyüyeceklerini ama bu süreçte en büyük avantajlarının ücretsiz hizmetlerinin olacağını paylaştı.

2013 yılında Malezya’da düzenlenen GIST Entrepreneurship Yarışması’nda Onur Ödülü alan girişimle ilgili ilerleyen süreçte daha detaylı bilgi geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. iOS kullancıları buradan, Android kullancıları buradan ulaşarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.