Doğa Girişim’den moda e-ticaret sitesi Turshoe.com’a 300 bin TL yatırım
Arama
E-Ticaret

Doğa Girişim’den moda e-ticaret sitesi Turshoe.com’a 300 bin TL yatırım

turshoeSon 3 ayda yatırımlarını artıran Doğa Girişim, son yatırımı moda odağında dikey e-ticaret sitesi Turshoe.com’a yaptı. 300 bin TL tohum yatırımıyla Şubat’ta faaliyete geçecek Turshoe‘nun satış kategorileri ayakkabı, çanta ve aksesuar şeklinde belirlenmiş.

İsmindeki ingilizce ayakkabı anlamına gelen sözcükten anlaşılacağı üzere odak noktası ayakkabı olacak girişimi, İnci Deri’de E-Ticaret Müdürlüğü yapmış olan Ali Berk Tunçer ve Garanti Bankası eski CEO’su Akın Öngör’ün oğlu Yavuz Öngör kurmuş. İsmin telaffuzunun ‘turşu’ olması da rastlantı değil, zira girişim sloganını giysilerin turşusunu kurma anlamında “Bugünün modasını yarına bırakma” şeklinde belirlemiş.

Satış modeli dikey e-ticaret sitelerinden farklı olan Turshoe, alışveriş kulüpleri gibi belirli gün içerisinde ürün siparişini alarak ürettirmeyi planlıyor. Girişim buradan fiyat avantajı sağlayarak müşteriye uygun fiyatlı ürün satmayı planlamasına karşın müşterinin siparişle teslimat arasında belirli bir süre beklemesi gerekiyor.

İsmiyle akılda kalan e-ticaret sitesi ayakkabı, çanta ve aksesuar ana ürün gamıyla kadınları hedefliyor. Şubat ayında açılacak olan girişimin dikkat çeken ismiyle neler yapacağını birlikte göreceğiz.turshoe-ekran-goruntusu 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (11)
 1. Enes dedi ki:

  Eğer siparişi alıp üretim yaptırmayı ve bu şekilde maliyeti düşürme niyetleri varsa çok yanlış bir yoldalar. Hem nihai maliyet düşmeyecek hemde stoksuz ürün satmanın tüm olumsuzluklarını yaşayacaklar.
  Fakat sadece insanların böyle bilmesini istiyorlarsa problem yok.

 2. Furkan dedi ki:

  girişte hiçbir açıklama olmaksızın bir input ve gönder butonu var.içine bir şeyler yazıyorsun çerçeve kırmızı oluyor ama neden oluyor belli değil yine uyarı yok.Sonunda e-posta yazıyorsun “bilgileriniz alınmıştır teşekkürler” diyor ama ne bilgisi alındı niye alındı belli değil.
  Bu girişimin kullanıcı deneyiminden sorumlu devlet bakanı kimse istifa etmeli bence.

  Bunun dışında yapılan yatırımın girişime değil de girişimcilere yapıldığı hissiyatına kapıldım, umarım sitenin kendisi bu durumları haksız çıkarır. Başarılar.

 3. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  Tek sayfa bile iyi bir çağrışım yapmıyor insanda. Logo ve kullanılan grafikler içler acısı, bu kadar yatırım aldıklarına göre acilen iyi bir grafiker almalılar…

 4. cosmos dedi ki:

  Ayakkabı turşuşu gibi olmuş. 2-3 tane yatı olduğu söylenen Akın Beyin mal varligi yaninda doğadan 300 TL alinmasını manidar buldum :))

  Sipariş – iade kaygısı ve müteakip dönem iade edememe ve devamindaki viral , projeyi saya ustasının becerisine bırakmış gibi. Hayırlısı olur umarım.

 5. oğuzhan koç dedi ki:

  arkadaşlara katılıyorum 300.000 tl yi bende manidar buldum. Açıkçası isim kulağa hoş gelmiyor bana göre yoksa ben mi yanlış düşünüyorum.

 6. Yasn CANLI dedi ki:

  Alan adı seçimi çok yanlış olmuş.

 7. Enver Gökmen dedi ki:

  iğrenç espirisi tadında alan adı. TR’de böyle yabancı isimlerin tutması biraz zor. Kullanıcılar turhshoe ismine nasıl alışacaklar

 8. Serhat dedi ki:

  Welcome to the pazar,
  Pazar’da yeterince sallanan e-ticaret firmasi yokmus gibi bir de siz geliyorsunuz. Bir bilene danistiniz mi? Bugun private shopping devleri %60-%70 ciro dususleri yasiyor gecen seneye oranla. Medya devlerinin projeleri fail ediyor birer birer.
  Bugun n11 bilmem kac yuz milyon zarar etmeyi hedefleyip 2 yil kar beklemezken sizin beklentiniz ne acaba ?
  Yine de bekleyelim gorelim. Hadi baba bana bir e-ticaret firmasi kur
  Vatana millete hayirli olsun.

 9. Osman Hamdi. dedi ki:

  Logo ve site grafikleri rezalet, saçma sapan ajanslara para bağlayıp, kendi paraları ile rezil olmuşlar.

 10. Furkan dedi ki:

  Cevaplarda herkes yine e-ticaret gurusu olarak yanitlamis. Bugun hangi private shopping DEVi (2 tane var sanirim onlardan bahsediyorsunuz) %70 ciro dususu yasiyor? Benim bildigim kadariyla karliliklari da artiyor, cirolari da…
  Eticaret tarafinda benim dusuncem turkiyedeki ana problem 3.partiler ile calisiyor olmanizdan ve onlarin eticaret konusunda cok iyi olmamasindan kaynaklaniyor (tedarikciler, depo hizmeti vs). Tum yapiyi tamamen iceri almanin dogru oldugunu savunmuyorum ancak belirli avantajlari olabilecegi inancindayim. Ozellikle uretimi kendiniz yapmak, kendi markalarinizi yaratmak yonetilebilirse hem ciddi anlamda kar marji hem de ciddi anlamda operasyon gucu yaratabilir.
  Bence eticaret turkiyede cok zor ancak iyi takim ve dogru hamlelerle kesinlikle alt edilebilir. Basarilar diliyorum…

 11. almirades dedi ki:

  sitenin açılmasını merakla beklemekteyim zira Ali Berk Tuncer E-Ticaret süreçlerini akışını ve işleyişini tamamıyla çok iyi bilmektedir.Hayırlı olmasını, başarılarla dolu bol kazançlar dilerim

Bir Yorum Yazın