GüvenRehberi ve Yandex.Market'ten işbirliği
E-Ticaret

GüvenRehberi ve Yandex.Market'ten işbirliği

güvenrehberi-yandexmarketTopluluk odaklı değerlendirme hizmeti veren GüvenRehberi.com ve Yandex'in ürün sorgulama hizmeti veren ürünü Yandex.Market işbirliğine gitti. Bu çerçevede şirketlerin güvenirlilik referansı oluşturmasına hizmet eden GuvenRehberi, Yandex.Market'te yer alan ürünler ve e-ticaret sitelerinin değerlendirmelerini sunacak.

E-ticaret sitelerinin ürünlerini kendi platformunda toplayarak fiyat ve ürün karşılaştırılması sağlayan Yandex.Market'i Ekim ayında sizlere tanıtmıştık. Fiyat karşılaştırmayla birlikte değerlendirme hizmetini halihazırda kullanıcılarına sunan Yandex, GüvenRehberi işbirliğiyle değerlendirme hizmetini ve dolayısıyla kullanıcı deneyimini daha da geliştirmiş olacak.

yandexmarket-guvenrehberiGuvenRehberi alışveriş yapan müşterilerden topladığı mağaza değerlendirmelerini XML olarak Yandex ile karşılıklı paylaşıyor, böylece tüketiciler sadece GuvenRehberi'nden değil aynı zamanda Yandex.Market'ten de toplanan müşteri yorumlarına ulaşılabiliyor. Entegrasyonun devam ettiğini belirten GuvenRehberi Yandex.Market'teki yorum bölümünde GuvenRehberi'nin gösterileceğini belirtiyor.

E-ticaret deneyimini daha da artıracak bu tarz işbirliklerinin artması önemli. Bu yönde yerel işbirliklerinin süreceğini belirten Yandex'in konuyla ilgili yaptığı açıklama;

Yandex.Market, yaklaşık 1000 mağazadan dizinlemiş olduğu 4 milyona yakın teklif ile online alışverişte en uygun fiyatları bulmak ve en doğru seçimi yapmak konusunda Ekim 2013'ten bu yana kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırıyor. Güvenrehberi.com ile yaptığımız işbirliği sayesinde e-ticarete daha da anlamlı trafik aktaracak olan Yandex.Market ve devamını getireceğimiz yerel işbirlikleri ile internet ekosistemimizi desteklemeye devam edeceğiz.

 

Yorumlar (2)
  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

    Bence bir siteye yönelmeleri yanlış bir hareket. Satın alma olmadan böyle atılımlar rekabet eşitliğini bozar. Böyle benzer yapıda bir site daha pazara girdiği zaman yandex tarafsızlığını yitirmiş demektir.

    1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

      Kesinlikle. Guvenrehberi.com daha güvenirliğini, tarafsızlığını kanıtlamış değil. Aslanoba yatırımı sayesinde insanlar duymuş oldu.