Projepedia.com, önemli isimlerden 1 milyon TL yatırım aldı

Projepedia.com, önemli isimlerden 1 milyon TL yatırım aldı

Yeni yılın ilk yatırım haberi Projepedia'dan geldi. Size geçen yıl tanıttığımız  proje tanıtım platfromu Projepedia.com, Hummingbird Ventures ortaklarından Pamir Gelenbe'nin de bireysel olarak yer aldığı 2 melek yatırımcı ve İsviçre merkezli bir yatırım şirketinden toplam 1 milyon Türk Lirası yatırım aldı.

Ev satın almak isteyen kullanıcılara yardımcı olmayı hedefleyen internet girişim, Aralık 2012’de beta yayınına başlamıştı. Sinan Tüker ve Kaan Kayahan tarafından kurulan Projepedia.com geçtiğimiz yılın Şubat ayında kitlesel yayına başlamıştı. 

projepedia-ekran-goruntusu

Teknik Yapı, Soyak, Emaar, Sur Yapı, Nurol GYO, Akiş GYO ve Türkerler İnşaat ile işbirlikleri yapan Projepedia.com'un kurucuları arasında olan Sinan Tüker yayın hayatına başladığı Şubat 2013 yılından itibaren aylık ortalama % 47 organik büyüme gösterdiğini ve ziyaretçi trafiği yıl sonu itibarı ile aylık 200 bin ziyaretçiye ulaştığını paylaştı.

Gelen yatırımla birlikte Projepedia.com mobil uygulama yatırımının yanında  şu anda yalnızca sitede yayınlanan projeler üzerinden ilan verilebilen seri ilan bölümünü genel ilanlara açmayı planlıyor.

Yeni yılın ilk iş gününe yatırım haberiyle başladık umarız 2014 yılı internet ekosistemizin daha da geliştiği bir yıl olur :) 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.