Facebook'ta kullanıcılar günde 20 milyar dakika harcıyor [infografik]

Facebook'ta kullanıcılar günde 20 milyar dakika harcıyor [infografik]

Facebook'un paylaştığı bilgilerden derlenen bir infografik de Top Marketing Schools tarafından hazırlandı. İnfografik, Facebook'un sadece 1.26 milyar kullanıcı sayısıyla değil kullanıcıların paylaştığı bilgiler açısından da reklam verenler için neden önemli olduğunu anlatan güzel bir özet niteliğinde.

Kullanıcıların 20 milyar dakika harcadığı Facebook'a her bir kullanıcı tarafından harcanan ortalama süre ayda 8,3 saat. Harcanan bu zaman reklam verenler için değerli, ancak asıl önemlisi ABD'de geliri 75 bin doların üzerinde olanların yüzde 73'ünün Facebook'ta, yüzde 17'sinin ise Twitter'da yer alıyor olması.

Facebook kullanıcılarının hareketleriyle ilgili rakamların da yer aldığı infografiğe göre kullanıcılar günde 40'tan fazla sayfayı beğeniyor ve sosyal ağda günde 4,75 milyar paylaşım gerçekleşiyor. Geçen 10 çeyrek boyunca sürekli artan aylık aktif mobil kullanıcı sayısı, mobil pazarın gelişimine ilişkin önemli bir veri.

LinkedIn'in yer almadığı raporda Facebook, Twitter ve Pinterest'le karşılaştırıldığında kullanıcının daha çeşitli paylaşım yapabilmesi, ilişki durumununda aralarından bulunduğu kullanıcılar arası iletişimin daha fazla olması gibi sebeplerle açık ara önde görünüyor. Zaten şirket değerlemelerine bu durum yansıyor. facebook-infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.