Vize istemeyen ülkeleri haritadan bulun: VisaMapper
Lokasyon Bazlı Servisler

Vize istemeyen ülkeleri haritadan bulun: VisaMapper

Tatil dönemleri öncesinde tatilin uzunluğuna bağlı olarak yurt dışı alternatifi çoğu kişi tarafından değerlendiriliyor. Yurt dışı tatilinin önündeki en büyük engelse vize. Vize isteyen ve istemeyen ülkelerin listelerini aramak ve vize için onlarca belgeyi bir araya getirmek yurt dışı tatilin en büyük eziyetleri olabiliyor.

Bir gün vizesiz seyahat edebileceğimiz gün gelir mi bilmiyorum ama yurt dışından yeni bir girişim sizi vize istemeyen ülkeleri kolayca bulmanızı sağlıyor. Tek sayfadan oluşan basit mantıkla kurulmuş VisaMapper siteye giriş yapılan ülkeyi otomatik tanıyarak hangi ülkelerin vize istediğini, hangi ülkelerin vize istemediğini harita üzerinde renklendirerek gösteriyor.

vize-istemeyen-ulkeler-visamapper

 

Seyahat etmek isteyenler, vatandaşlığının ait olduğu ülkeyi seçmesiyle birlikte vizesiz seyahat edebileceği ülkeleri yeşil olarak görüyor. Vize konusunda 6 seçeneği olan sitenin en sevdiğim noktası "data unclear" yani bilmiyorum seçeneğininde olması. Diğer seçenekler arasında "online başvuru", "ulaşınca vize alma" bulunuyor.

Basit mantığı ve kullanışlılığıyla ön plana çıkan VisaMapper sadece Türkiye'den değil yurt dışından da büyük talep toplayacak gibi görünüyor. Yeni gelen yılda vizesiz seyahat edebileceğimiz, rahatlıkla gezebileceğimiz bir dünya dileğiyle :)

Yorumlar (17)
 1. Travel Servis Travel Servis

  Oldukça sıkıntılı ve zor bir konu.

  Örnek: Güney Amerika'ya uçacaksınız. Vize uygulanmıyor oh ne güzel. İnternetten de biritish airways ten aldınız biletinizi çok uyguna oh mis.

  Her şey çok güzel ama İngiltere vizeniz yoksa uçamazsınız!

  evet havayolu firmalarının da aktarma yapıtkları ülkelerde vize istenebiliyor. bu örnek de birebir gerçektir ve yakın zamanda yaşanmıştır.

  3 arkadaş'tan 1 tanesi vize almış, 1 tanesi İngiltere'den red yemiş 1 tanesi de başvurmakta geç kaldığı için uçamamıştır.

  3 kafadar gitmek varken tek başına Güney Amerika seyahati yapan, uçamayıp halay kırıklığına uğrayan ve İngiltere'den red yiyen 3 arkadaşın yaşadıkları manevi çöküntüyü siz düşünün. Yanan bilet paraları da cabası... (kişi başı 800€ civarında)

  Naçizane tavsiyemizdir:

  Siz siz olun bu tarz hayati bilgileri web ortamından aldığınızda mutlaka yetkili bir acenteden doğrulatın!

  1. Mahmut Cetin Mahmut Cetin

   orta amerika ucuslarinda transit ulke olarak hollanda yi tercih etmelisiniz (KLM airlines).transit vize istemiyor.thy kolombiya ve venezuela ya direk ucuslar gerceklestirecek .onun disinda hali hazirda brezilya ve arjantine direk ucuslari var.herzaman direk ucmakta fayda var.

  2. Süleyman Süleyman

   haklısın araştırma yapılması gereken bir konu..

  3. Mantar Tohumu Mantar Tohumu

   Aslında harika bir proje bence. Ama dediğiniz gibi bu tarz sorunlara da bir çözüm bulmak lazım.

  4. Aktarmalı uçuşlarda uluslararası terminali terketmezseniz, o ülkenin vizesine ihtiyacınız olmaz. Ben BA ile ABD seyahatlerimde ne vize ihtiyacı duydum, nede herhangi biri istedi. Bağlantılı uçuşlar için doğru bilgi verilmesi lazım.

 2. Mükemmel bir proje olmuş tebrikler

 3. birkaç ülke denedim çalışmadı yüklendi işareti döndü durdu. (net hızım ideal)

 4. Ali Can Ali Can

  Başarılı bir site olmuş, basit bir fikir ama etkili.

 5. Halil Halil

  iraklılar hiç bir yere gidemiyor ne garip..Hem dünyanın petrol zengini ülkelerinden biri ol hem de dünyalı olma

 6. Turgay Turgay

  Verileri nereden cekiyorsa sunu duzeltmesi lazim. KKTC gibi bir ulkeyi komple Kibris Rum olarak goremez. Cok buyuk bir yanlis var ortada duzeltilmesi lazim.

  1. İbrahim Yilmaz İbrahim Yilmaz

   İyi de bir yeri sizin ülkeniz ülke olarak kabul ediyor ve tanıyor olması sizin dışınızdakilerin de böyle kabul ettiği manasına gelmez ki?

   1. Turgay Turgay

    Orasi sadece benim ulke olarak gordugum yer degil. Daha fazla bilgi icin ziyaret edebilirsin;

    http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuzey_K%C4%B1br%C4%B1s_T%C3%BCrk_Cumhuriyeti

    Ek olarak;

    Tek kelime ile senin bunu yazman AYIP.

 7. Burak Göç Burak Göç

  İyi düşünülmüş olmasının yanı sıra eksiklerinin olduğu ve daha çok geliştirilmesi gerektiği kesin, diğer arkadaşın söylediği gibi bu durumdan mağduriyet aslında oldukça fazla.

 8. Girişimcisi, yatırımcısı kim? Türk İnternet ekosisteminden bir proje mi? Sitede "hakkımızda" kısmı bile yok.

 9. Vize İstiyor Mu? Vize İstiyor Mu?

  Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler ile ilgili ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

  http://vizeistiyormu.com

 10. Rüya Göksu Rüya Göksu

  Bilgileri bakanlığın sitesinden alınmış sadece Türkiye için yapılmış.

  http://www.vizesizulkelerharita.com/

  Ülkelerin wikipedia, tripadvisor ve booking adreslerine tek tıkla ulaşmanızı sağlıyor. Vize ile ilgili bilgileri ve fotoğraflarına göstererek ülke hakkında kısa bilgi edinmenizi sağlayan güzel bir site olmuş.

 11. merhaba vize istemeyen ülkeler burdada açıklanmış http://www.otelcenneti.com/haber/vize-istemeyen-ulkeler.html