Oyun koleksiyonuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Oyun koleksiyonuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Hemen hepimizin değişik hacimlerde bir bilgisayar ya da konsol oyunları arşivinin bulunduğuna eminim. Ancak New York, Buffalo'da yaşayan Michael Thomasson ismindeki kişinin oyun koleksiyonerliği sınır tanımıyor.

Pek çok oyuncunun hayallerini süsleyen, onlarca konsolun yer aldığı odada elinde Guinness rekoru belgesi ile poz veren Thomasson, tam 10 bin 607 adet oyuna sahip. Neredeyse bir servete mal olan bu oyunlarla, 8 bin 616 adetlik bir önceki rekoru kırarak, dünyanın en çok oyununa sahip kişi ünvanını aldı.

Kasetten kartuşa, disketten DVD'ye hemen her formatta oyunları bulunan 31 yaşında Thomasson'un sahip olduğu ilk oyun ise 12 yaşında hediye olarak gelen Cosmic Avenger olmuş. Yıllardır oyun toplayan rekortmenin harcadığı para ise kendi tahminlerine göre 700 bin ile 800 bin dolar arasında.

Gamer

Rekorun kırıldığı tarihten itibaren oyun koleksiyonunu da geliştiren Thomasson, bugün 11 binden fazla oyuna sahip.

Hep koleksiyoner bir ruh taşımış olan Thomasson, bundan önce koleksiyonunu para ihtiyacı yüzünden iki defa satmak zorunda kalmış. İlk koleksiyon satışını 1989'da Sega Genesis almak için yapan rekortmen adam, 1998 yılında da kendi düğünü için oyun koleksiyonunu ikinci defa satmış. Koleksiyonunu yeniden yapılandıran Thomasson, o günden bu yana da arşivini yeni oyunlarla geliştirmeye devam etmiş; bugün 11 binden fazla oyuna ve ayrıca bir dünya rekoruna sahip.

Görsel kaynak: AP/Brianna Blank

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.