Dokuzuncu yılını kutlayan Elemanonline.net ayda 2 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı [infografik]
İnfografik

Dokuzuncu yılını kutlayan Elemanonline.net ayda 2 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı [infografik]

Ülkemizde bir elin parmağını geçmeyecek sayıda oyuncunun bulunduğu kategorilerden birisi de 'iş ve eleman ilanı'. Sayıları az olmasına rağmen ülkemizin genç nüfusuna bağlı olarak büyük oyuncuların ortaya çıkabildiği kategorideki başarılı yarışcılardan Elemanonline.net 9. yılı için hazırladığı infografiği bizimle paylaştı.

İnfografik içerisinde sitenin 2005 yılından bu yana gelişimi anlatılıyor. Elemanonline.net pazarlama ve iletişim direktörü Arif Köse’nin paylaştığı verilere göre web sitesinin 2 milyonun üzerinde aylık tekil ziyaretçi ve 50 milyona yakın aylık sayfa görüntülenme sayısı bulunuyor.

Elemanonline.net'e her gün ortalama 1.500 yeni aday ve 150'nin üzerinde de yeni firma siteye üye oluyor. Böylece bir tarafında iş arayan kişilerin diğer tarafında iş verenlerin bulunduğu site büyümesini çift taraflı sürdürmüş oluyor.

Elemanonline'ın  8 yılın sonunda ulaştığı 180 bin üye firma, 1.5 milyon özgeçmiş, 1 milyon iş ilanı ve 40 milyon iş başvurusunu özetleyen infografiği aşağıda bulabilirsiniz. Bu arada 11 Ocak'ta oylaması son bulacak Webrazzi Ödüllerinde elemanonline.net, secretcv.com, yenibiris.com ve kariyer.net'in Yılın İş Arama Sitesi'nde aday olduklarını hatırlatmak istiyorum.

elemanonlinenet-9yil-infografik

Yorumlar (18)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Son 2-3 aydır elemanonline.net ile elemanonline.com.tr arasında bir sıkıntı var. İki tarafta karşı tarafın marka haklarını ihlal ettiğini söylüyor. Benim tek bildiğim uzun bir süredir kullandığım elemanonline.net DB Danışmanlık firması adı altında giderken, sanırım şirket değişikliği ya da başka bir şey oldu. DB Danışmanlık şuan elemanonline.com.tr altında hizmet veriyor. İkiside bana mesaj gönderiyor. Garip bir durum.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Bu arada iki firma ile hiçbir alakam yok. Sadece uzun yıllar kullandım elemanonline.com'u sonra birşeyler oldu ikiye ayrıldı iyi sitede bana mailler gönderiyor. Her iki tarafta birbirini suçluyor. Ben TPE'den marka araştırması yaptım "elemanonline" markası 03.02.2011 tarihinde DB Danışmanlık tarafından tescil edilmiş. Çok ilginçtir 28.05.2013 tarihinde Piko Danışmanlık tarafından da aynı (35.) sınıfta kayıt var.

   Benim bildiğim marka tescilini ilk 2011 yılında DB Danışmanlık almışken nasıl oluyorda 2013 yılında Pikı Danışmanlıkta alabiliyor. Ortada garip bir durum var bir markanın bir sahibi olur, eğer global bir marka değilse genelde ilk başvuran sahibi olur (şartları karşılıyorsa) Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bu ikilemi inş. TPE çözer ve tek bir site kalır ortada, bu şekilde bir yere varılamıyor. Ben ikisininde birbirini suçlar maillerini almaktan bıktım...

   Son olarak Webrazzi böyle iitilaflı bir durumda elamanonline.net'i keşke aday göstermese...

 2. Elif E. Elif E.

  2 tane elemanonline var piyasada. ikiside digerini sahtekarlikla suclayan mailler atiyorlar. ikisinide inceledim. elemanonline.net daha profesyonel gorundu bana. umarim yolu acik olur.

 3. Yasin Aysan Yasin Aysan

  Benim bildigim 9 yilini kutlayan Elemanonline.com.tr

  Bu site 5-6 ay once kuruldu sallamayin. Webrazzi alet olmayin bu oyuna.

 4. Merhaba,

  Bu 9 sene olmuş sitede neden Türkiye İş Kurumu'ndan alınmış izin yazısı bulunmuyor. Misal bakın Kariyer.net'te aşağıdaki ifade yer almaktadır.

  Webrazzi kariyer linki de ekledim. Webrazzi orada başvuru için cv toplamadığı için İş Kur'dan izin alma zorunluluğu yok ama elemanonline.net'in var.

  Ayrıca işkur'un sitesinde,

  http://www.iskur.gov.tr/default/sss.aspx#ozelistihdam21

  adresinde yer alan 16. maddede şöyle bir ifade geçmektedir.

  "- İnternet sayfasında izin belgesi numarası ve tarihine yer verme,"

  Sonuç itibariyle siz 9 senedir bu işi nasıl yaptınız hayret.

  Şu an yapmış olduğunuz işin cezası bile bulunmaktadır.

  Ben de kariyer ile ilgili bir site açma niyetim olduğu için bunu araştırdım. Hatta Ankara'da bir görevli ile görüştüm.

  Umarım ceza yemezsiniz.

  Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.

  http://kariyer.webrazzi.wpengine.com/ilan/962

  Not: http://www.crenvoik.com/ adresinde de işkur izni gösterilmekte bu yüzden sorun yok.

  Zaten dikkat ederseniz crenvo sitesindeki başvurularda crenvo'nun mail adresi webrazzi kariyer'dekinde ise ilanı veren firmanın mail adresi bulunmaktadır.

  Bence en kısa zamanda 1995 TL verin (ayrıca teminat mektubu) kayıt olun, 2014'te zamnalanacaktır kesin. Neyseki yarın 31 Aralık.

 5. Doruk Tekin Doruk Tekin

  Taraflar: elemanonline.net & elemanonline.com.tr

  Olay: 2008 yılından beri açık olan elemanonline.COM mayıs 2013 sonunda "çalışma yapıyoruz" diyerek kapatılıyor. 1 hafta sonra domain elemanonline.NET'e yönlendirilmiş halde yeni bir tasarımla karşımıza çıkıyor ve bir çok kullanıcı hesabına erişemiyor. Olay öncesi elemanonline.COM'un tasarımı ve altyapısına sahip site ise elemanonline.COM.TR domaininden yayına devam ediyor.

  Benim tahminim içeriden birileri .COM domainini ve kullanıcı datalarının bir kısmını araklayıp elemanonline.net'i açmış. Herkese de biz 9 yıllık bir firmayız'ı yutturmaya çalışıyorlar. İnfografikte biz eskiden elemanonline.com'duk deseler tamam ama Mayıs 2013'te hizmete girmiş bir siteye 9 yıllık demek ayıp. Her iki tarafın açıklamalarını da okudum elemanonline.com.tr bana daha samimi geldi. Tabii bizim dışarıdan göremediğimiz durumlar olabilir, belki .net tarafı haklıdır ama "biz 9 yıllık firmayız'dan başka birşeyler söylerlerse kendileri için daha faydalı olabilir.

  Sonuç: Webrazzi'nin etik ilkeleri gözetmesini tabii ki beklerim. Böyle bir itilaf varken bu infografiği yayınlamak yakışmadı.

  1. Doruk Tekin Doruk Tekin

   NOT: .net tarafı sosyal medya hesaplarını da götürmüş giderken. ÖR: https://www.facebook.com/elemanonlinecom Facebook'ta sonradan isim değişikliği yapılamadığı için mecbur elemanonline.com olarak kullanıyorlar.

   İŞKUR'un verdiği Özel İstihdam Bürosu belgesinin com.tr tarafında bulunması açıkçası şuan için onları haklı gösteriyor. Bu arada com.tr'ye yani eski .com'a 2008'den beri açık dememin nedeni de bu belgenin 2008'de alınmış olması. Yoksa site 2005'te açılmış (yani 9. senesi) ama resmi faaliyetleri belgenin alınmasıyla 2008'den itibaren başlıyor.

 6. Aziz Arslan Aziz Arslan

  Haberle ilgili çok büyük yanlışlık var. 9. yılını kutlayan site elemanonline.net değil, elemanonline.com.tr sitesi. Hatta şöyle de bir duyuruları var: http://d.pr/i/N57p

 7. Ahmet B. Ahmet B.

  Arkadaşlar eğerki bu sektörün içinde iseniz ve gerçekleri görmek istiyorsanız yapılabilecek bence 2 seçenek var ben sadece merak ettim burdaki yazılardan ve araştırdım,

  1-) İki site arasındaki alexa ranking'e bakın alexa yalan söylemez

  2-) İki sitenin domain kayıt tarihlerine bakın,

  Profesyonel bir bakış açısı için bence yapılması gerekenler yukarıdakilerdir.

  Takdir sizlerin =)

  Umarım biraz daha insanlara aydınlatıcı olmuştur.

  İyi Seneler..

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Bu işler öyle whois bilgileri ile vs. olmuyor. Bu tarz kariyer siteleri İŞKUR'dan izin almalılar. Yukarıda bir çok kullanıcının bildiği gibi bu site .com ile yayındaydı. Sonra birşeyler oldu. net uzantı ile yayına devam ettiler. .com uzantılı iken DB Danışmanlık vardı firma olarak şuan .com.tr üzerinden devam ediyor. Ne olduğunu bilemiyoruz. Fakat 9 senedir var felan demek biraz insanları kandırmaya yönelik. .net olan sitenin ne zaman açıldığı bellidir.

 8. Osman Ayhan Osman Ayhan

  9 yıldır varolan bir siteden bahsediyoruz.Ben hayatımda ilk defa bu siteyi duyuyorum. Türkiyede bu işin dirver'ları belli;

  kariyer, yenibiris ve secretcv.

  Özel danışmanlık / headhunter firmalarını bu kategoriye koymayalım...

  Ben ilk defa duymuşken nasıl ayda 50 milyon ziyaretçi almış çok şaşırdım...

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   :) Sanırım internet otoritesiyiz :) Siz duymayınca o siteyi popüler olamıyor mu?

 9. Tugay Balcı Tugay Balcı

  Bence elemanonline.net, diğer firmadan daha iyi, gerek akılda kalan ismi ile gerekse tasarımıyla, yolun açık olsun elemanonline.net

 10. Ayhan Baris Ayhan Baris

  9 yıldır .com-.net domainlerinin ve site sahiplerinin aynı olduğunu biliyorum. Zaten whois bilgilerinden de anlaşılabilecek bir durum. .com'da .net'de aynı yere elemanonline.net'e yönleniyor.

  Kurumsal yapıdaki değişiklik nedeni ile böyle bir karar alınmış sanırım.

 11. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, web sitemizi ve "elemanonline" markamızı taklit etmek suretiyle marka hakkımıza tecavüz ederek hukuka aykırı yayın yapan net uzantılı sitenin içerik sağlayıcısı olan PİKO Danışmanlık Hizmetleri şirketinin yetkilileri hakkında İstanbul Anadolu Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesinde KAMU DAVASI açılmıştır.

  Şirketimiz adına tescilli "elemanonline" markamızı taklit etmek suretiyle marka hakkına tecavüz ettikleri gerekçesiyle içerik sağlayıcısı hakkında kamu davası açılmış olan net uzantılı sitenin, şirketimizle ve orijinal "elemanonline.com.tr" ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Söz konusu taklit site üzerinden yapılan işlemlerin hukuki sonuçları konusunda değerli üyelerimizi ve tüm site ziyaretçilerimizi uyarmayı görev bilmekteyiz.

  Saygıyla bilgilerinize sunar, anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 12. Elemanonline.com 9 yıllık bir firma. Uzun süredir takip ettiğim bir platformdu.

  Ancak sanırım kendi içlerinde bir problem oldu ve elemanonline.net'i yapanlar tüm bilgileri alarak(data ve Elemanonline.com facebook sayfaları dahil) yep yeni bir site olan Elemanonline.net üzerinden devam ettiler.

  Aslında bu işin asıl oyuncusu yani sektör'de 9 yıldır var olan Elemanonline.com. Ama .net'i alanlar müthiş bir altyapı ve seo ile .com'daki datalarla bu işe girdiler.

 13. Gülnihal Gülnihal

  yolun açık olsun. Gerçekten faydalı sitelerden bir tanesi.

 14. Ayhan Baris Ayhan Baris

  http://whois.domaintools.com/elemanonline.com.tr

  Created on..............: 2011-Feb-03.

  com.tr 2011 de alınmış.

  bence sektore katma değer üreten kesinlikle "elemanonline.net"

  dava sonucu ne olur bilemem de, "elemanonline.net" ekip sağlam gorunuyor, değiştirirler domaini, markayı, sağlam adımlarla devam ederler.

  "elemanonline.com.tr" bu işten bi fayda sağlamaz, sulh yoluna gitmesi lazim.