Lenstag uygulamasıyla fotoğraf makinelerinizi ve lenslerinizi hırsızlığa karşı koruyun

Lenstag uygulamasıyla fotoğraf makinelerinizi ve lenslerinizi hırsızlığa karşı koruyun

Fotoğrafçılar ve fotoğraf meraklıları için hem fotoğraf makineleri hem de lensleri genelde yüksek fiyatları itibariyle oldukça değerli bir konumda.

Dolayısıyla fotoğraf sevdalıları için, makinelerinin ve lenslerinin güvenliğini sağlamak ön planda. Lenstag uygulaması da, önemli bir ihtiyacı karşılayarak, kaybolan/çalınan fotoğraf makineleri ve lensler için ciddi bir bilgi bankası hazırlıyor.

Kullanıcılar ürünlerinin seri numaraları ile birlikte Lenstag'in web sitesi ya da iOS ve Android platformları için geliştirilen uygulamaları üzerinden cihazlarının fotoğrafları ile birlikte kaydederek, hırsızlığa karşı bir nebze de olsa önlem almaya çalışıyorlar.

lenstag

Lenstag kullanıcıları, cihazları kendileri adına kaydederken, ikinci el piyasasında alım/satım yapan kişiler de alacakları ya da satacakları cihazları Lenstag üzerinden takip edebiliyor olacaklar. Ücretsiz olan uygulama, çalıntı cihazları tanımanızı sağlıyor. Çekilen fotoğrafların coğrafi tag'leme özellikleri ya da ikinci el satış yapılan web sitelerinde çalıntı mallar satan kişiler de böylece tespit edilebiliyor. Direkt böyle bir hizmet vermese de, Lenstag'in buna aracı olması da oldukça güzel.

Aslında Lenstag'e, "Find my iPhone" uygulamasının, fotoğraf makineleri ve lensler için yapılmış versiyonu diyebiliriz. Lenstag'in mobil uygulamaları olduğu gibi web versiyonu da mevcut. Bu web sitesi üzerinden de dünya üzerinde çalıntı bildirimi yapılan tüm cihazlara erişebiliyorsunuz.

Lenstag'in iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.