Lidyana, iOS uygulamasıyla mobil ticarete adım attı
E-Ticaret

Lidyana, iOS uygulamasıyla mobil ticarete adım attı

Bu yıl internet dünyasında en fazla konuşulan konuların başında mobilin büyümesi geldi. Mobildeki bu büyümenin sonucunda e-ticaret siteleri mobil odağında yatırıma yöneldi. Aksesuar ve moda üzerine dikey e-ticaret sitesi Lidyana da mobil uygulamalarını kullanıcıların hizmetine sundu.

Eylül ayı başında Burda Grup'tan 12 milyon TL yatırım aldığını duyurduğumuz Lidyana'nın iOS uygulaması yayınlandı. Şirketler için ödeme kanalıyla birlikte önemli bir yatırım olan mobil uygulama, iPhone ve iPad kullanıcılarının hizmetine sunulurken, Android için herhangi bir açıklama yapılmadı.

lidyana-mobil-uygulama

Tasarımı, kolay kullanımıyla dikkat çeken uygulamada kullanıcılar webde sunulan tüm ürünlere ulaşabiliecek. Mobilde ekran boyutu nedeniyle kullanıcının ürün aramada yaşayabileceği zorluklar filtreleme, kategori ve markalar ayrımlarıyla kolaylaştırılmış. Uygulamayla kullanıcılar favori ürünlerini belirleyebiliyor, beğendiği ürünleri Facebook, Twitter ve Pinterest hesabıyla veya e-posta yoluyla paylaşabiliyor.

Müşterilerin sipariş durumunu kontrol edebileceği uygulamada önceki siparişlerin de görüntülenmesi mümkün. İlgilenenler Lidyana'nın uygulamasına buradan ulaşabilirler. Geçtiğimiz günlerde Burcu Esmersoy'la reklam filmi çeken e-ticaret sitesinin videosunu aşağıda bulabilirsiniz;

Yorumlar (5)
  1. Bu tarz reklamlarda etik olarak "bu bir reklamdır" ibaresi ekleseniz bari aksi halde diğer haberlere şüphe ile bakar oldum ;)

    1. Reklam olmadığı için şüphe ile bakmanızı gerektirecek bir durum yok. :)

  2. Herkes kendi çevresini kolluyor bir şekilde..bariz reklam haber

  3. Reklam veya değil bilmiyorum ama lidyana'nın, kendisi şehrin her yerine reklam yaptırabilen bir firmanın, daha yeni ios uygulamasını yaptırmış olması başarı mıdır başarısızlık mıdır doğrusu bilemedim.

    Çok mu zor arkadaş bunları yapmak, yaptırmak.

  4. Evren Macun Evren Macun

    Bu kadar beklemelerinde ki sebep nedir onu anlamadım.Bu zamana kadar olmaması büyük eksiklikti.