Webrazzi Ödülleri 2013 aday belirleme süreci başladı!
Etkinlikler

Webrazzi Ödülleri 2013 aday belirleme süreci başladı!

Hatırlarsanız geçen sene 871 bin 815 adet oy kullanılan Webrazzi Ödülleri oldukça yankı uyandırmıştı. Çok klişe olacak ama; göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir yılın ardından Webrazzi Ödülleri 2013 süreci başladı!

odul.webrazzi.com üzerinde başlayan aday belirleme süreci ile bu yıl da internet sektöründe yılın en iyileri sizler tarafından seçilecek. Geçen sene olduğu gibi bu seneki oylamada da tüm kategoriler için adaylar yine sizler tarafından belirleniyor.

Aday belirleme süreci 23 Aralık yani şu anda başlıyor ve 25 Aralık'ta sona eriyor. Daha sonra her bir kategori için en fazla kez aday gösterilen adaylarla birlikte oylama süreci başlayacak. 26 Aralık Perşembe günü başlayacak olan oylama 10 Ocak gününe kadar devam edecek.

Geçen sene birçok marka ve isimden oylamada neden aday olmadıklarına dair sorular gelmişti. Formatımız gereği Webrazzi Ödülleri'nde adayları okuyucularımızın belirlediğini tekrar hatırlatalım. Webrazzi Ödülleri 2013'ün tüm kurallarını buradan inceleyebilirsiniz.

Webrazzi Ödülleri 2013'te 30 ayrı kategori için adaylarınızı belirlemek istiyorsanız tıklayın!

2013 yılı boyuncu Türkiye ve dünyada internet dünyasının öne çıkan isimlerinin yarışacağı Webrazzi Ödülleri 2013'te, aynı geçen sene olduğu gibi, yalnızca sosyal medya ağları -Facebook, Twitter ve LinkedIn- üzerinden giriş yapan kullanıcılar oy kullanabilecek. Webrazzi Ödülleri 2013'ün resmi hashtagi ise #odul13. :)

webrazzi-odulleri-2012 Webrazzi Ödülleri 2012 Ödül Töreni'nden bir kare

Webrazzi Ödülleri 2012'de 31 kategori için toplamda 280 aday yarışmıştı. En çok oy verilen kategoriler ise sırasıyla şunlar olmuştu: en iyi oyun girişimi, en iyi web girişimi, en iyi alışveriş sitesi, en iyi yeni web girişimi. Geçen seneki oylama ile ilgili tüm detaylar için hazırladığımız infografiğe bakabilirsiniz.

Biraz da sizlere Webrazzi Ödülleri 2013'ün formatından bahsetmek istiyorum. Aynı geçen sene olduğu gibi Webrazzi Ödülleri 2013'te de adayları sizler belirliyorsunuz. 23 Aralık - 25 Aralık tarihlerinde tüm kategoriler için gelen aday başvuruları arasından bizler aday olmaya hak kazanan isimleri 26 Aralık günü açıklıyoruz ve oylama başlıyor. 10 Ocak günü ise Webrazzi Ödülleri 2013 oylaması sona eriyor.

Webrazzi Ödülleri 2013'te 30 ayrı kategori için adaylarınızı belirlemek istiyorsanız tıklayın!

Yorumlar (10)
 1. Sadikbz Sadikbz

  bence o seçenekler arasında yılın blogu diye ayrı bir kategori daha olmalıydı.

 2. Allah askina hem webrazzi den hem de katilimcilardan dilegim yemeksepeti , markafoni , gittigidoyor gibi coktan taslari yerine oturmus girisimleri listeler de yok en iyi startup yok en inovatif eticaret falan diye karsimiz da görmeyelim lütfen...

  1. Ümit Dursun Ümit Dursun

   Aynen katılıyorum. Kendini zaten kanıtlamış ve herkes tarafından bilinen sitelerin her yıl seçilip tekrar önümüze konulması hem hoş değil hem adil değil.

 3. Anı Yüzük Anı Yüzük

  Aday belirleme sürecinde kullanıcıgirisi yapmaya gerek yok dimi adayımız kaydedilmiştir diyor

 4. Kategorilerin arasına en iyi eğlence sitesi diye bir kategoride fena olmazdı.

 5. İlhan TEKİR İlhan TEKİR

  8.Yılın yatırımcısı Hasan Aslanoba oylamaya gerek varmı? :)

 6. Yılın en iyi domain alımı gibi bir başlık güzel olabilirdi. Bu ara domain satışları iyice sektöre dönüştü.

 7. Neslihan Aydınoğlu Neslihan Aydınoğlu

  Kurallar bölümündeki 3. kuralınız (1 kişinin 3 ayrı sosyal platformu kullanarak girebilmesi ve 24 saat içinde 1 oy hakkı kazanması)sitenizin ziyaret sayısını artırmak açısından çok iyi bir fikir ancak oylamaların adil olmasının önüne geçen bir durum olarak görüyorum.

 8. Hüseyin Uluder Hüseyin Uluder

  17. kategori yılın sinema sitesinde superkarga.com bir atak yapar mı acaba? Bu yıl buradan öğrendiğim ve severek takip ettiğim bir site oldu. Ama ne kadar takipçisi vardır bilemem tabi :)

 9. Elem Terrafish Elem Terrafish

  Valla herifler zaten dataya bakmış, yapmış analizi:

  https://twitter.com/Mattermark/status/408020298177314816

  Hala oraya Yemek Sepeti yılın girişimi dersen olmaz yani.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri