İspanya merkezli cashback ve kupon platformu BeRuby, Türkiye ofisini açtı

İspanya merkezli cashback ve kupon platformu BeRuby, Türkiye ofisini açtı

Bugün sizlere 2007 yılında İspanya'nın başkenti Madrid'de kurulan ve şu an Avrupa'nın en büyük cashback yani para iadesi platformlarından biri olan BeRuby'yi -birubi şeklinde okunuyor- tanıtıp şirketin yeni başlattığı Türkiye operasyonu hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye ofisini çok kısa bir süre önce açan şirket, bunun öncesinde aralarında Hollanda, Brezilya, Almanya, İngiltere ve ABD'nin de bulunduğu 13 farklı ülkede hizmet veriyormuş.

Tüm bu ülkelerde 2 milyon kayıtlı kullancısı bulunan BeRuby, aylık 3 milyon tekil ziyaretçi ve 15 milyon sayfa gösterimi rakamlarını yakalamış durumda. Şirketin 2012 yılında reklamverenlere toplam 20 milyon euro'luk bir satış hacmi yaratması, ve bunun karşılığında kullanıcılarına 3 milyon euro ödemesi ise en dikkat çeken rakamlar.

Yaklaşık bir sene önde Madrid'de bulunan merkez ofisinden Türkiye pazarı için çalışmalara başlayan BeRuby; ülkemizde de şimdiden 100 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmış. Bunun dışında Türkiye'den aylık ortalama 300 bin ziyaretçiyse cashback, kupon ve hemen kazandıran teklifleri inceliyormuş. Bu arada Türkiye'de bulunan kullanıcıların yaklaşık olarak yüzde 90'ı 18-35 yaş arasında ve yüzde 55'i de erkek.

BeRuby şu an üç farklı alanda hizmet veriyor

Kısa bir süre içinde ülkemizde ofis açarak Türkiye operasyonunu İstanbul'a taşıyan BeRuby, bugüne kadar kullanıcılarına PayPal üzerinden ödeme yaparken 1 hafta içinde banka hesabı aracılığıyla ödeme yapmaya başlayacak. Şirket şu an Türkiye pazarında 3 farklı alanda kullanıcılarına ulaşıyor: casback yani para iadesi, indirim kuponları ve üyelik ya da video izleme gibi yollarla hemen kazan seçeneği. Bu arada şirketin Türkiye'de sunduğu hizmetlerle ilgili detaylar için şu sunumlara göz atabilirsiniz: hizmetler ve markalama.

BeRuby'nin para iadesi seçeneği sunduğu marka sayısı 300'ün -uçak bileti, moda alışverişi, teknoloji ürünleri, otel rezervasyonları gibi çok farklı kategorilerde- üzerinde. Örneğin BeRuby üzerinde şu an Markafoni'de yüzde 7, hepsiburada.com'da yüzde 3, ciceksepeti.com'da ise yüzde 15'lik para iadesi seçenekleri bulunuyor. Diğer bir seçenek ise online veya offline indirim kuponları. Kullanıcıların offline'da sunulan indirim kuponlarına ulaşması için BeRuby'nin hem iOS hem de Android uygulamaları bulunuyor. Üçüncü seçenek ise kullanıcıların çeşitli sitelere üye olarak ya da video izleyerek dahil olabilecekleri hemen kazan seçeneği.

beruby-madrid-ofisi
Beruby'nin Madrid ofisinden bir kare

Hedef Türkiye'de online indirim denildiğinde akla gelen ilk marka olmak

Kurulduğu İspanya'nın ardından Güney Avrupa ve Latin Amerika'da pazar liderliğine oynayan Beruby'nin Türkiye Pazarlama Direktörü Ruşen Mat'la konuştuğumuzda şirketin hedefinin cashback ve kupon pazarlarında hızla büyüyerek Türkiye'de online indirim denildiğinde akla gelen ilk marka olmak olduğunu öğrendik.

Online markaları hali hazırda online alışveriş yapan kitleyle -yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı hizmet tipinde- buluşturan BeRuby, ayrıca kurumsal markalama için özel hizmetler de sunuyor. Örneğin sitede daha üst ve belirgin alanlarda listelenmek isteyen ya da mailing'ler yer almayı düşünen markalar; farklı ödeme modelleri ile özelleşmiş branding/markalamaya sahip olabiliyor.

BeRuby'nin farklılaşmaya çalıştığı konulardan biri de cashback sisteminde herhangi bir komisyon almadan -yasal zorunluluklar haricinde- direkt olarak markanın ödemeyi kabul ettiği miktarı kullanıcıya ulaştırması. Üye olma, video izleme ya da oyun oynama gibi aksiyonlar üzerine kurulu olan hemen kazan seçeneğinde ise markanın ödemeyi kabul ettiği miktarın 3'te 1'i kullanıcıya, 3'te 1'i kullanıcının network'üne -yani onu sisteme davet eden üst seviye kullanıcılara- veririliyor, 3'e 1'i ise komisyon olarak BeRuby'ye kalıyor.

beruby-ekran-goruntusu

Bunun dışında 5 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren BeRuby, mobil doğrulama mekanizması ve fraud kontrol sistemi sayesinde kötü niyetli kulllanıcıları büyük oranda sistem dışında tutabildiğine inanıyor.

Webrazzi okuyucularına özel fırsat

Bu yazıyı okuyan Webrazzi okuyucuları bu yılın sonuna kadar başvurmaları halinde 1 yıl boyunca indirim kuponlarını ücretsiz olarak BeRuby'de yayınlayabilecekler. Ayrıca yılbaşı öncesi satış hacimlerinde büyük ivme yaratabilecek markalama paketlerinde de yüzde 25'lik bir indirim söz konusu.

Konu hakkında bilgi almak ya da başvuruda bulunmak için e-posta gönderebilir, ya da buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Son olarak Beruby'nin Türkçe yayın yapan sitesini ülkemizdeki kullanıcıların alışkanlıklarına göre kısa bir süre içinde yenileyeceğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.