StilGiyin'den kadın giyimi üzerine detaylı bir infografik
E-Ticaret

StilGiyin'den kadın giyimi üzerine detaylı bir infografik

Geçtiğimiz sene Eylül ayında kurulan moda arama motoru StilGiyin kadın giyimi üzerine hazırladığı detaylı infografiği bizimle paylaştı.

İnfografikte kadınların ayakkabıda en sevdiği renkler ile birlikte kıyafatte fiyat ve beden dağılımlarının yer aldığı 7 kategoriye yer verilmiş.

Kuruluşundan itibaren 1 yıl geçen girişim aylık 1 milyon aylık ziyaretçiye ulaşmış. Sitede yer alan ürün sayısı ve bu yoğunlukta ziyaretçi buluşunca StilGiyin ellerindeki bilgiyle ''Türkiye'nin Ürün Haritası'' adını verdikleri infografiği hazırlamaya karar vermiş.

İnfografikte ilk paylaşılan bilgi kadınların en çok satın aldığı 3 ürün olan çanta, elbise ve ayakkabının fiyat aralıkları belirtilmiş. En ucuz çanta 7,9 TL, en ucuz ayakkabı 10 TL, en ucuz elbise ise 9,9 TL olarak belirtilirken şaşırtan derecede pahalı fiyatlar da yer alıyor. İnfografikte en pahalı çanta 28.500 TL olarak yer almış.

Çok pahalı ürünler bulunmasına karşılık kadın giyim ürünlerinin %46'sının fiyat aralığı 25 TL ile 100 TL. Lüks ürünlere aşırı bir talebin olmadığını 500 - 1000 TL aralığında ürünlerin sadece %5'inin var olmasından ve 1000 TL'nin üzerinde %3'e kadar düşmesinden anlayabiliyoruz.

Markaların kadın bedenlerinde sunduğu ürünlerinde yer aldığı infografikte en çok sunulan beden medium olarak belirtilmiş. Ürünlerin %30'u medium beden olarak sunulurken, medium bedeni %26 ile small takip etmiş. Kadın ayakkabılarında renk dağılımının şaşırtmadığını söylebiliriz. Ürünlerin %34'ü siyah renkte.

İnfografiğin tamamını aşağıda inceleyebilirsiniz.

StilGiyin Infografik

Yorumlar (3)
  1. Mehmet Emre Baş Mehmet Emre Baş

    Başarılı bir iş yaptıklarını ispatlamışlar. Tebrikler.

  2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Güzel bir çalışma teşekkür ederiz. Yalnız sıralamaları alfabetik sıraya göre değilde sayılara-yüzdelere göre yapsalarmış daha güzel olurmuş. Altın rengini en üstte görmek benim ilgimi çekmiyor.

  3. Markagez.com Markagez.com

    Gerçekten sektörede rakibimiz olmasın rağmen kendilerini tebrik ederiz, çok hızlı bir şekilde büyüdüler.