Spotify artık akıllı telefon ve tabletler için ücretsiz

Spotify artık akıllı telefon ve tabletler için ücretsiz

Online müzik dinleme servisi Spotify, iOS ve Android versiyonlarında artık ücretsiz olarak hizmet sağlayacak. Ücretsiz modelin tek eksi yanı, bünyesinde reklamlar barındıracak olması. Ancak Spotify deneyiminin artık ücretsiz olması da Spotify açısından güzel bir gelişme.

20 milyon üyesi bulunan Spotify'ın, sadece 6 milyon üyesinin ücretli üyeliğe sahip olduğunu düşünürsek, Spotify'ın kendini ücretsiz yaparak reklam üzerinden daha fazla para kazanması çok olası görünüyor.

Spotify, bu sabah merkez ofislerinin bulunduğu New York'da düzenlediği etkinlikte mobil versiyonu bundan sonra ücretsiz olarak da sunacağını duyurdu. Şirketin CEO'su Daniel Ek, Spotify ile ilgili bazı bilgiler de paylaştı. Geçtiğimiz yıl tam 4,5 milyar saat müziğin stream edildiği Spotify'da, tam 1,5 milyar adet müzik listesi bulunuyor.

Bu yılın Eylül ayında Türkiye pazarına giren Spotify'ın CEO'su Daniel Ek, Spotify'ın başka ülkelere açıldığının müjdesini de bu etkinlikte verdi. İçlerinde Bolivya, Bulgaristan, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Macaristan, Malta, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Slovakya ve Uruguay'ın bulunduğu yeni 20 ülkede Spotify bundan sonra kullanılabilecek. Giriş yaptığı yeni ülkelerle birlikte, toplamda 55 pazarda aktif olarak yer alacak Spotify, ücretsiz mobil versiyonla da yaygınlığını artıracak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.